Radiofrekwencja: wszystko, co musisz wiedzieć o tym magicznym zabiegu

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Radiofrekwencja: wszystko, co musisz wiedzieć o ...

Radiofrekwencja jest stosowana od wielu lat jako potężne narzędzie diagnostyczne i lecznicze w takich procedurach jak MRI, diatermia chirurgiczna, zabiegi ablacji serca oraz ablacji guzów lub przerzutów. Jako zabieg kosmetyczny dojrzał w ciągu ostatnich dwóch dekad, poszerzając zakres bezpiecznych i skutecznych zabiegów niechirurgicznych dostępnych dla praktyków.

Radiofrekwencja jest bardzo popularnym zabiegiem w centrach estetycznych, ponieważ oprócz wielu innych zalet daje efekt liftingu skóry.

Czym jest radiofrekwencja?

Częstotliwość radiowa to rodzaj energii, która jest mierzona w "częstotliwości" lub długości fali na sekundę. Wszystkie rodzaje energii, od fal dźwiękowych emitowanych przez Twojego iPoda po światło słoneczne, ciepło emitowane z Twojego ciała i wysoce radioaktywne promienie gamma, są klasyfikowane według ich częstotliwości w "widmie elektromagnetycznym".

Częstotliwość radiowa (RF) jest jedną z kategorii tego spektrum i obejmuje wiele typowych rodzajów energii, z których korzystamy na co dzień: sygnały WiFi, fale radiowe i telewizyjne oraz kuchenki mikrofalowe.

Radiofrekwencja w estetyce opiera się na prostej zasadzie: emisji fal elektromagnetycznych RF, które będą przenikać przez różne warstwy skóry (zwykle na głębokości od 5 do 15 mm) w zależności od gęstości i przewodności tkanki i generować ciepło.

Ogrzewanie wybranego obszaru instynktownie wywoła reakcję ochronną tkanki skórnej, czyli powstanie lepszej jakości kolagenu, który napnie tkanki i ujędrni skórę.

Zastosowana na twarz częstotliwość radiowa pomoże zwalczyć zmarszczki i wygładzić je.

Kiedy radiofrekwencja jest stosowana na miejscowym tłuszczu, powoduje rozpad komórek tłuszczowych i reorganizację tkanek, zmieniając kształt ciała.

Dlatego zabiegi radiofrekwencji byłyby wskazane dla:

  • Drobne linie ekspresji.
  • Wiotkość.
  • Wygładzanie zmarszczek i linii wokół oczu, ust i czoła.
  • Zdefiniowanie konturów w linii żuchwy i pod brodą.
  • Ujędrnienie zwiotczałej skóry pod brodą.
  • Miejscowa otyłość.

Korzyści wynikające z zastosowania radiofrekwencji

Jest to technika bezpieczna przy odpowiednim dawkowaniu, ma tę zaletę, że nie wymaga czasu rekonwalescencji, a także jest ekonomiczna, co sprawia, że jest szczególnie popularna zarówno wśród klientów płci męskiej, jak i żeńskiej, zainteresowanych szybkimi i bezbolesnymi rezultatami.

Rodzaje radiofrekwencji

Radiofrekwencja monopolarna

W urządzeniach monopolarnych o częstotliwości radiowej bieguny są umieszczone dość daleko od siebie; zazwyczaj "biegun nieaktywny" (lub podkładka uziemiająca) jest umieszczany na tylnej części ciała, natomiast "biegun aktywny" (czyli aplikator używany na leczonym obszarze) jest używany na obszarze docelowym. W rezultacie prąd nie ma innego wyboru, jak tylko przejść przez wszystkie warstwy skóry i przemieścić się przez ciało na drugi biegun, a stamtąd wyjść.

Idealnie nadaje się do leczenia wiotkości, cellulitu i miejscowej tkanki tłuszczowej.

Ciepło, które powstaje w tkankach jest niejednorodne, dlatego działa na miejscowe obszary przez określony czas.

W przypadku zabiegów na twarz należy stosować go na małych obszarach przez 5 minut (na przykład: czoło, kości policzkowe i szczęka). W przypadku zabiegów na ciało zaleca się pracę na wyznaczonych obszarach 10 x 10 cm, przez około 10 minut, w sesjach tygodniowych.

Bipolarna oporowa radiofrekwencja

Radiofrekwencja bipolarna wykorzystuje symetryczne elektrody, które mogą kontrolować rozkład energii pomiędzy dwoma biegunami, a dokładniej ograniczać ją do struktur skóry właściwej, gdy jest to wskazane.

Energia ta powoduje nie tylko wzrost temperatury, ale także większe pole działania, dzięki czemu nie trzeba pracować na ograniczonych powierzchniach, ale można objąć większe obszary.

W zabiegach na twarz aplikacja będzie dotyczyła całej twarzy przez łączny czas około 8 minut. Sesje mogą być przeprowadzane co 10 dni.

W zabiegach na ciało możemy zastosować zabieg przez 10 minut w konkretnym sektorze (na przykład: uda, pośladki lub brzuch).

Radiofrekwencja wielobiegunowa

Jest to sprzęt, który pracuje z trzema lub więcej biegunami. Systemy te wykorzystują elektrody bipolarne, które przełączają się pomiędzy parami aktywnymi i nieaktywnymi.

Tutaj polaryzacje obracają się w głowicy generując wysoką energię. Prędkość obrotów może być zaprogramowana przez specjalistę według jego kryteriów (im wyższa prędkość obrotów, tym większa energia), dzięki czemu nagrzewanie tkanki będzie znacznie bardziej jednorodne i będzie miało większe pole działania.

Jest idealny dla skóry starzejącej się, z dużym brakiem elastyczności, ponieważ osiąga efekt liftingu, dzięki czemu po zakończeniu sesji pacjent może normalnie wrócić do codziennych zajęć.

Zabiegi mogą być wykonywane przez 10 minut, z częstotliwością 15 dni pomiędzy sesjami.

Każdy rodzaj radiofrekwencji działa w inny sposób osiągając różne efekty, które są dostosowane do potrzeb każdej osoby.

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa i rosnącym zapotrzebowaniem na skuteczne i bezbolesne urządzenia do odmładzania, wymogiem dla Twojego centrum estetycznego jest posiadanie systemu o częstotliwości radiowej, nie tylko w celu zwiększenia bazy klientów i przychodów, ale także w celu budowania lojalności.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł zostaw nam komentarz poniżej.

Autor

Natalia Kurzajewska

Redakcja morzebyc.pl