Warto kupić zupełnie nowy fotel fryzjerski

Jedną z dobrych praktyk właścicieli salonów fryzjerskich jest kupowanie fotela fryzjerskiego na lata. Dzięki temu można w większym stopniu skupiać się na innych kwestiach związanych z promowaniem i rozwijaniem zakładu fryzjerskiego.

Co istotne, nie zawsze należy zdawać się na zapewnienia producentów o wytrzymałości ich produktów. Bardzo wiele foteli jest wytrzymałych tylko do momentu, kiedy zaczną na nich siadać pierwsi klienci salonów fryzjerskich. Związane jest to z różnymi cechami foteli, na przykład ze złym projektem powodującym nieodpowiednie rozłożenie wagi, co może nawet grozić niebezpiecznym złamaniem się fotela. Takie zdarzenie oznaczałoby katastrofę dla salonu, ponieważ informacja o nim momentalnie obiegłaby całą okolicę i reputacja zakładu byłaby doszczętnie zrujnowana.

Ergonomia i budżet

Zakupy fotela trzeba zawsze rozpocząć od budżetu, jaki możemy na niego poświęcić. Dobrze jest też zrobić rozpoznanie rynku tak foteli, jak i strzyżenia, czyli po prostu zapytać swoich klientów o oczekiwania odnośnie fotela. Nawet jeśli odpowiedzą nam truizmami lub ich odpowiedzi nie będą szczególnie użyteczne, klient będzie zadowolony z tego, że jego opinia jest brana pod uwagę przynajmniej pro forma.

Ile kosztuje fotel fryzjerski?

Takie podejście ułatwia uruchomienie marketingu szeptanego, czyli przekazywania informacji od ucha do ucha pomiędzy samymi klientami, co przekłada się potem także na wielu klientów przychodzących golić u nas brodę.

Funkcje fotela fryzjerskiego

Kolejna bardzo istotna kwestia to rodzaj podnośnika, regulacji wysokości wykorzystywanej w fotelu. Fotel musi posiadać hydrauliczny siłownik oparty o ciecz, nie o gaz, dzięki czemu będzie znacznie silniejszy i stabilniejszy. Im większa kontrola nad nim, tym lepiej. Na pewno powinien być obracany.

Przyda się też możliwość sterowania podnóżkiem i pochylania całego fotela na wzór foteli dentystycznych. Poprawia to kat ułożenia pacjenta względem fryzjera. Wszystkie opcje regulacyjne powinny posiadać mechanizm blokady, za pomocą którego możliwe będzie upewnienie się, że w czasie pracy nic się nie przestawi w sposób niekontrolowany.

Autor

Mikołaj Roztocki

Redakcja morzebyc.pl