Dyscypliny sportowe wyznaczające trendy w świecie fitnessu

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro
  3. Wyznaczające trendy dyscypliny sportowe w ...

Wiosna jest tutaj, a wraz z nią nieuniknione zdanie: na lato bez koszulki, ale aby to osiągnąć, konieczne będzie zastosowanie różnych technik, z których jednym jest ćwiczenie fizyczne. Dziś rynek fitness oferuje szeroki wachlarz możliwości, od klasycznej rutyny na siłowni po bardziej innowacyjne dyscypliny, takie jak TRX czy Ballet Fitness. Są jednak dyscypliny, które wyróżniają się ze względu na duży popyt lub to, jak bardzo przyciągają wzrok.

5 najlepszych dyscyplin:

Współczesne czasy -. ElectrofitnessElectrofitness: rewolucyjna metoda ćwiczeń, która obiecuje zmniejszyć kalorie poprzez system EMS (elektrostymulacja mięśni). Atrakcyjność tej dyscypliny polega na tym, że wystarczy 20 minut, aby uzyskać stonowane ciało.

Medytacja na wysokościach -. Mucha do jogiłączy klasyczną wersję jogi z tańcem, akrobatyką i gimnastyką w powietrzu.

Siła grawitacji -. TRX: trening w zawieszeniu z wykorzystaniem uprzęży, w której osoba trzyma się za ręce lub nogi, aby zawiesić się nad własnym ciałem w celu wykonania ruchów.

Piękno ciała -. Balet FitnessFuzja baletu i fitnessu, której efektem są oryginalne ćwiczenia, wymagające dużej dyscypliny i koncentracji.

Początkujący lub sportowcy - Trening funkcjonalny: zestaw ćwiczeń, które usprawniają ruchy ciała i angażują wszystkie mięśnie ciała. Rutyny są zróżnicowane i wykonywane na świeżym powietrzu lub w centrum fitness.

Obok tych dyscyplin pojawiły się także nowe sposoby ćwiczeń. Należą do nich treningi grupowe, które obejmują klasyczne zajęcia kierowane, jak również nowe formaty, które zawierają pracę na sprzęcie sercowo-naczyniowym, takim jak bieżnie, eliptyki czy wioślarze. Innym trendem wśród konsumentów fitness jest ich zainteresowanie byciem prowadzonym przez instruktora, który zapewnia bardziej holistyczne doświadczenie praktyki sportowej. W konsekwencji pojawi się zapotrzebowanie na większą liczbę specjalistów sportowych dedykowanych do prowadzenia i nauczania. Perspektywy dla branży sportowej i powiązanych z nią biznesów są coraz lepsze.

Autor

Natalia Kurzajewska

Redakcja morzebyc.pl