Jak wybrać fotel fryzjerski?

Wybór mebli nie jest zadaniem prostym zwłaszcza, że bogata oferta prezentowana przez ich producentów potrafi utrudniać nam zadanie zamiast przyczyniać się do jego ułatwiania. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w centrum naszego zainteresowania znajdują się meble przeznaczone do salonu fryzjerskiego.

Bardzo często mają one przecież decydujący wpływ na to, jak zakład fryzjerski jest postrzegany przez osoby zastanawiające się nad zasadnością korzystania z oferowanych w nim usług.

Jaki fotel fryzjerski wybrać do salonu by spełnił nasze oczekiwania?

W pierwszej kolejności należy zastanowić się nad wyborem odpowiedniego fotela fryzjerskiego i tu kluczowe znaczenie wydaje się mieć wygoda, jaką zapewnia korzystanie z niego. Nie może być on meblem zbyt twardym, wiele zabiegów wymaga bowiem przebywania na nim przez długi czas, fotel nie powinien być jednak również przesadnie miękki. Siedzenie na nim powinno kojarzyć się z czynnością przyjemną. Zwiększa to przecież szansę na kolejną wizytę, a nawet – na polecenie salonu kolejnym klientom.

Podczas dokonywania wyboru należy też zwracać uwagę na kwestie praktyczne. Z pewnością w szczególny sposób docenimy zatem fotele na okrągłych lub kwadratowych nogach z kółkami, jeśli bowiem będzie można go łatwo przestawić, nasza praca również stanie się łatwiejsza.

Salon fryzjerski

Dziś dużą popularnością cieszą się już nie tylko rozwiązania wyposażone w pompkę hydrauliczną, ale i te, które posiadają specjalną pompkę gazową, pozwala to bowiem na sprawną regulację wysokości fotela tak, aby spełniał on oczekiwania klienta, który w nim zasiada.

Nawet analiza wielu ofert nie zmieni tego, że koszt związany z zakupem mebli do salonu fryzjerskiego nie jest mały. Już choćby dlatego w cenie są obicia czarne oraz białe, zwykło się bowiem wracać uwagę na to, że pasują one do każdego wnętrza. Oczywiście, praktyczność nie musi oznaczać braku skłonności do eksperymentowania, gdy jednak wyposażamy nasz pierwszy salon fryzjerski, stawiamy przede wszystkim na rozwiązania bezpieczne.

Hokery fryzjerskie

Szukając rozwiązań nowoczesnych i praktycznych warto zainteresować się również hokerami, a więc specjalnymi taboretami przeznaczonymi nie dla klientów, ale dla fryzjera. Hokery sprawiają, że nie trzeba wszystkich zadań wykonywać na stojąco, a ponieważ są one praktyczne, nie przeszkadzają w pracy.

Ich wysokość jest regulowana, fryzjer może więc dostosować ją do swoich potrzeb. Istnieje przy tym wiele firm oferujących ten rodzaj mebli, nie ma więc obaw o to, że zakup hokerów będzie wiązał się z koniecznością akceptacji rozwiązania, które nam nie odpowiada.

Autor

Magdalena Pilarczyk

Redakcja morzebyc.pl