Nowe imperium piękna: dłonie i stopy

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Nowe imperium piękna: dłonie i stopy

Nie ma nic bardziej relaksującego dla kobiety niż zrobienie paznokci, wiele z nich uważa to za formę rozpieszczenia i przestrzeń dla siebie. Jednak jeszcze kilka lat temu manicure lub pedicure był uważany za luksus, niemal ekscentryczność lub ekskluzywny dla celebrytów. Dziś obraz ten jest zupełnie inny, gdyż salony stylizacji paznokci rozmnożyły się w błyskawicznym tempie.

Aby zorientować się, jak bardzo rozwinął się w Chile rynek kosmetyczny, wystarczy spojrzeć na sprzedaż tej branży. Tylko w 2017 roku osiągnęła ona sprzedaż na poziomie 65 mld USD, rosnąc o 42,5% w latach 2012-2017, co czyni ją jednym z najszybciej rozwijających się rynków, według América Retail.

Biznes w branży beauty rozwinął się wykładniczo. Corina Padilla, twórca Expomanicure & Belleza, mówi, że w Chile jest około 17 400 centrów urody, salonów kosmetycznych i spa. W tym sensie istnieje zróżnicowana oferta dla konsumentów, choć niewątpliwie prym wiodą trwałe lakiery do paznokci i nail art.

Nail art stał się trendem, który będzie się utrzymywał. Nail art stał się trendem, który jest tu na czasie. Zdobienie paznokci i kreatywne projekty zawładnęły wieloma kobietami na całym świecie. Podobnie jak trwały lakier do paznokci, który zdetronizował tradycyjny lakier do paznokci, ponieważ pozostawia bardziej błyszczące, schludne wykończenie i przede wszystkim trwa znacznie dłużej.

Dlatego wraz ze wzrostem popytu, siłą rzeczy wzrasta zapotrzebowanie na większą liczbę specjalistów w tej dziedzinie. Corina Padilla, która jest również dyrektorem Manicure Chile, instytucji akademickiej, która oferuje różne kursy manicure i pedicure, zwraca uwagę, że sztuka rąk stała się bardziej profesjonalna i nie jest już pracą niedocenianą, jak to było 15 lat temu. Dziś istnieje wiele instytucji poświęconych nauczaniu tej rozwijającej się techniki, z elastycznymi harmonogramami i różnymi cenami. Ale zawsze jest opcja samouka. Na YouTube jest wiele tutoriali, że z prostych kroków i dużo praktyki można stać się gwiazdą rocka paznokci.

Powiązane artykuły:

1. trendy w paznokciach na 2020 rok.Autor

Mikołaj Roztocki

Redakcja morzebyc.pl