O czym pamiętać planując wystrój salonu fryzjerskiego?

Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zdecydował się na odwiedzenie salonu fryzjerskiego. Statystycznie panie odwiedzają fryzjera częściej niż panowie, bardzo często okazuje się przy tym, że składają mu wizytę nawet raz w miesiącu.

Usługi fryzjerskie zwracają na siebie uwagę między innymi dlatego, że nie należą do najtańszych, gdy więc decydujemy się z nich korzystać, oczekujemy, że będą nam one świadczone na jak najwyższym poziomie. Jeśli spodziewamy się komfortu, ten jest nam gwarantowany przede wszystkim przez wysokiej jakości fotel fryzjerski. To właśnie na nim siadamy podczas wykonywania fryzury i niejednokrotnie musimy spędzić na nim kilka kwadransów, nim nasza fryzura będzie uznana za odpowiednią.

Szafki

Innym ważnym elementem wyposażenia są szafki. Fryzjerzy decydują się na nie przede wszystkim z uwagi na szereg praktycznych zastosowań takiego asortymentu, nie da się jednak ukryć, że szafki można docenić również dlatego, że potrafią znakomicie się prezentować. Dziś w coraz większej liczbie lokali królują szafki na kółkach, można je bowiem bez trudu umieścić tam, gdzie w danym momencie są najpotrzebniejsze.

Meble fryzjerskie

Połączenie walorów estetycznych z praktycznością sprawia zresztą, że wchodząc do niektórych salonów często nie potrafimy oprzeć się wrażeniu, że odwiedzamy salon w naszym własnym domy lub mieszkaniu.

Stylowe wnętrze

Stworzenie salonu tak przytulnego, że klient nie ma ochoty go opuścić, to zresztą jeden z największych sukcesów, jakie może odnotować fryzjer. Innym ważnym elementem wyposażenia salonu fryzjerskiego jest biurko albo barek, a więc ten element, który stanowi czytelną informację dla klientek mówiącą im o tym, gdzie mają się udać, aby zasygnalizować swoją obecność, a jednocześnie nie utrudniać nikomu pracy.

Nie bez znaczenia jest też obecność wygodnego fotela albo umywalki, która pozwala na umycie głowy klientkom w optymalnych warunkach. Najczęściej mamy w takim przypadku do czynienia z fotelami rozkładanymi, te bowiem w istotny sposób zwiększają komfort odczuwany przez kobietę, która zdecydowała się na złożenie wizyty fryzjerowi.

Autor

Natalia Kurzajewska

Redakcja morzebyc.pl