Depilacja męska: usługa w modzie

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Estetyka
  3. Męska depilacja woskiem: modna usługa

Pielęgnacja osobista zdecydowanie nie jest już wyłączną domeną świata kobiet, obecnie mężczyźni inwestują czas i pieniądze w swój wizerunek. A jednym z zabiegów, który zyskał na sile wśród męskich preferencji jest depilacja w różnych jej metodach. Od klasycznej golarki po bardziej wyrafinowane opcje, takie jak depilacja laserowa, są one częścią gamy opcji, aby pokazać bezwłosy tors lub plecy.

Motywacje do podjęcia technik depilacyjnych są różne, m.in. higiena, komfort i estetyka . Według badań przeprowadzonych przez firmę Philips, 53% mężczyzn i 69% kobiet uważa, że "każde owłosienie ciała jest bardzo nieprzyjemne na plaży i basenie". To samo badanie twierdzi, że 8 na 10 mężczyzn depilowało się w pewnym momencie.

Alternatywy dla usuwania włosów u mężczyzn

Na tym tle depilacja laserowa wydaje się być dobrą alternatywą, gdyż jej cechą charakterystyczną są długotrwałe rezultaty. Dlatego dla osób, którym przeszkadza nadmierne owłosienie w takich miejscach jak nogi i tors, uzyskają znaczącą zmianę przy zaledwie 6 lub 8 sesjach po jednej godzinie co 45 dni .

Podobnie nie możemy zapomnieć o klasycznej depilacji woskiem, przez wielu uważanej za bardziej bolesną opcję, choć rynek oferuje innowacyjne alternatywy, takie jak czarny wosk. Produkt ten jest szczególnie wskazany do depilacji męskiej, ponieważ doskonale przylega do włosów, a jednocześnie ma niewielką przyczepność do skóry, co pozwala na wyrwanie nawet najtrudniejszych włosków. Inną jego cechą jest to, że jest to wosk o niskiej temperaturze i bardzo elastyczny, będący bardzo dobrą opcją, aby uniknąć ewentualnych poparzeń.

I jak zapomnieć o nieomylnej brzytwie lub golarce, jest to prosta, szybka i ekonomiczna metoda, choć należy zachować ostrożność, aby nie spowodować ran, a kolejną z jej wad jest to, że nie atakuje włosów u nasady, będąc nietrwałą opcją.

Autor

Magdalena Pilarczyk

Redakcja morzebyc.pl