Fotel fryzjerski musi być wygodny

Z pewną dozą przesady można powiedzieć, że salon fryzjerski to jego fotel. Rola fotela jest zapewnienie nam wygodnej i efektywnej pracy z klientem. Bez takiego fotela odpowiednie dojście do klienta i praca z jego włosami byłaby bardzo mocno utrudniona.

Z tego powodu kwestia fotela powinna być kluczowa i przy przygotowywaniu salonu fryzjerskiego do przyjmowania klientów trzeba się osobno zastanowić, czy ta kwestia została rozwiązana w optymalny sposób. Zazwyczaj znacznie lepiej jest zainwestować trochę więcej w fotele, by umożliwić wygodniejszą i efektywniejszą pracę.

Duży wybór

Jeśli przejrzymy ofertę foteli fryzjerskich w Internecie, zauważymy, że minęło całkiem sporo czasu. Propozycji w sieci jest bowiem bardzo dużo i ich producenci starają się proponować nam bardzo zróżnicowane opcje, dzięki czemu jesteśmy w stanie dokładnie zrealizować swoje potrzeby. Dopasowywać fotel fryzjerski trzeba do miejsca, ale też do osób przy nim pracujących, wiec bogaty wybór naprawdę jest bardzo ważny.

Trzeba sobie zdać sprawę, ze fotele fryzjerskie wcale nie są meblami prostymi już chociażby dlatego, że wiele firm posiada swoje własne, oryginalne koncepcje ich produkcji, przez co możemy mieć do czynienia z rzeczami mało do siebie podobnymi.

Wizyta u fryzjera

Ważne elementy

Fotel musi być dobierany do odpowiednich czynności, a czynnościami tymi muszą być usługi, które najczęściej wykonywane są w naszym salonie fryzjerskim. Jeśli prowadzimy większy salon, możemy nawet stworzyć specjalistyczne stanowiska dla określonych usług, które wyposażone będą przez fotele przeznaczone właśnie dla nich. Mniejsi producenci foteli fryzjerskich proponują produkty o wysokiej specjalizacji.

Najczęściej jednak warto jest stawiać na fotele uniwersalne, które sprawdzają się także w salonach kosmetycznych, ponieważ będziemy chcieli, by w jednym miejscu można było wykonać bardzo różne zabiegi. Uniwersalność to trudna do osiągnięcia cecha, ale jest to możliwe.

W przypadku zwykłego fotela fryzjerskiego, który nie musi być też równocześnie fotelem do salonu kosmetycznego, odpowiednia uniwersalność nie będzie wielkim problemem, ponieważ od takiego fotela wcale nie oczekuje się za dużo. Mimo wszystko, dobrze będzie mieć te fotele trochę bardziej wyspecjalizowane, na przykład fotel dla dzieci oraz specjalne fotele współpracujące z łaźniami fryzjerskimi.

Autor

Mikołaj Roztocki

Redakcja morzebyc.pl