Fotel i konsoleta w salonie fryzjerskim

Salony fryzjerskie to najliczniej występujące w naszych miastach gabinety usługowe. Wśród ich klientów zdecydowaną większość stanowią kobiety, ale nie brakuje w nich również mężczyzn i dzieci. O jakości usług w salonie fryzjerskim decydują w pierwszej kolejności jego pracownicy i ich umiejętności, ale bardzo duże znaczenie ma tutaj także wyposażenie salonu.

Co konkretnie jest potrzebne w dużym, popularnym salonie fryzjerskim?

Fotele

Fotele muszą być dobrane z myślą o klientach, których się w salonie spodziewamy. Muszą być dla nich wygodne, co oznacza zastosowanie wygodnych materiałów. W praktyce oznacza to konieczność postawienia zwykle na propozycje trochę droższe, z dobrze wypełnionym i prawidłowo wyprofilowanym siedziskiem.

Akcesoria fryzjerskie

To ono jest najważniejsze dla prawidłowego położenia fotela. W praktyce będziemy chcieli postawić na fotele fryzjerskie posiadające hydrauliczną regulację wysokości, ponieważ przy takich fotelach najwygodniej pracuje się samemu fryzjerowi. Ciekawym rozwiązaniem są fotele z otworami w siedzisku, które ułatwiają jego czyszczenie.

Konsoleta

Co ciekawe, jeśli zapytamy klienta o najważniejszy element wyposażenia salonu, jego odpowiedź będzie się najprawdopodobniej odnosiła do konsolety, a nie do fotela. Tym niemniej, powiedzą nam, że pełni ona funkcje przede wszystkim dekoracyjne, co oczywiście nie jest prawdą. Jest to element o ogromnym znaczeniu dla samego fryzjera. W naszym salonie może stanąć konsoleta wyspowa lub wisząca, którą montuje się na ścianie.

Konsolety wiszące są rozwiązaniem dla małych zakładów, a wsypowe uznaje się za wygodniejsze, ale zajmują znacznie więcej miejsca. W każdej konsolecie musi znajdować się duże lustro, podnóżek dla fotela, gniazdka zasilania oraz poręczna półka. Alternatywą dla konsoli preferowaną w niektórych salonach jest specjalna szafka z wielkim lustrem, która może być równie funkcjonalna, co konsoleta wisząca. Niezależnie od tego, co konkretnie wybierzemy, nasze miejsce pracy z klientem musi być bardzo dobrze oświetlone.

Autor

Mikołaj Roztocki

Redakcja morzebyc.pl