Imbirowa broda dla nowoczesnego mężczyzny

IMBIROWA BRODA DLA NOWOCZESNEGO MĘŻCZYZNY

Nathan jest w klubie Gentleman & Rogues, gdzie Dave przycina mu brodę. Przychodził tu już wcześniej, więc Dave wie, że Nathan lubi gładką brodę. Nie usunęli zbyt wiele z dołu, ale skupili się raczej na bokach. Przed rozpoczęciem procesu przycinania, Dave szybko suszy brodę i wydłuża ją za pomocą okrągłej szczotki.

Po zakończeniu tej czynności, Nathan powiedział, że jest zadowolony z długości swojej brody. Problemem jest tylko jej grubość. Dziś zamierzają zmniejszyć jej grubość po bokach i nie usuwać nic z jej dolnej części, poza kilkoma zabłąkanymi włosami.

Dave zaczyna od podążania za linią na dole brody i kieruje się nią w stronę szyi. To daje mu dobre wytyczne na początek i kształt do naśladowania. Wszystko, co usuniesz z boków, naprawdę podkreśli kształt litery "L" na dole. Dave używa maszynki do strzyżenia i grzebienia do brody Nathana i przycina ją lekko pod kątem, aby nadać jej zwężony kształt. W trakcie pracy spogląda w lustro, aby upewnić się, że obie strony są równe. Po wykonaniu tej części, resztę lubi wykonać odręcznie. To znacznie ułatwia nadawanie kształtu.

Ponieważ jego broda jest tak gęsta, musi stale wysuwać ją grzebieniem, aby zobaczyć, w co się wcinasz, zamiast stale wsuwać ją z powrotem. Może Ci się wydawać, że coś przyciąłeś, ale kiedy wyciągasz brodę z powrotem, może to wyglądać tak, jakbyś w ogóle nic nie przyciął.

Włosy Nathana z przodu brody leżą płasko, więc Dave przycina je pod kątem, aby móc przyciąć te kilka włosów, które odstają. Nie musi rozczesywać czoła, ponieważ jest ono tak proste. Następnie przechodzi do linii żuchwy. Chcą utrzymać ją pod tym samym kątem co linię policzków, więc jego celem jest doprowadzenie do ich równoległości. Jest miejsce na pewną różnicę, ale nie może być ona bardzo zauważalna. Dave dba o to, by nachylenie twarzy było takie samo.

Aby nadać brodzie odpowiedni kształt, Dave wyciąga szczotkę z włosia dzika i przeczesuje nią brodę Nathana. Po przeczesaniu całej brody, będziesz w stanie dostrzec wszelkie zabłąkane włoski, które można przyciąć, aby utrzymać kształt brody. Pomoże to również przyciąć nożyczkami wszelkie włoski, aby zachować porządek w brodzie.

Następnie przechodzi do pięty, która jest obszarem w pobliżu ucha. Dave używa detailerów, aby wyrównać tam tył brody. Następnie, pracują nad ułożeniem policzków i nad wąsami, aby usunąć kilka włosków i nadać im schludny wygląd. Nathan nie przesuwa detailera w głąb brody, lecz usuwa wszelkie nowe odrosty. Ponieważ Nathan ma dość pełną brodę, nie ma potrzeby mierzenia jej przy przycinaniu szyi. Zamiast tego Dave usuwa nowy odrost i usuwa zbędne włoski, które zdążyły odrosnąć. Chce, aby wąsik był ładny i zwarty, więc używają detailera, aby pozbyć się wszystkich włosków, które opadają przed wargą Nathana. Dave przycina również włoski, które wyrosły przed wargą.

Używają folii, aby oczyścić okolice szyi i za brodą. Potem przychodzi czas na nożyczki. Patrzy na brodę z profilu bocznego, aby dostrzec wszelkie zabłąkane włoski i po prostu przycina je nożyczkami. Nie chodzi tu o żadne masowe cięcie, ale raczej o kilka włosków tu i ówdzie. Na koniec, za pomocą prostej maszynki do golenia, wyrównuje się policzki i piętę brody. Aby pomóc reszcie brody ułożyć się płasko, używają odrobiny olejku do brody Temple Smoke, aby ją nawilżyć, oraz balsamu stylizującego Tree Ranger, aby utrzymać brodę w miejscu i ujarzmić niektóre z tych szalonych włosków.

Autor

Magdalena Pilarczyk

Redakcja morzebyc.pl