Fotele fryzjerskie w teorii i w praktyce

Fotel fryzjerski musi łączyć w sobie cechy użytkowe oraz odpowiedni wygląd. Właśnie w celu zadbania o dobry wygląd fotela producenci bardzo często dają nam możliwość przebierania w różnych opcjach tapicerki, a nawet kształtach samych foteli.

Jest to ważne, ponieważ dzięki temu nie trzeba się martwić, że idealnie dopasowany do naszych potrzeb fotel dostępny jest tylko w kolorystyce, która gryzłaby się z innymi elementami wystroju salonu fryzjerskiego.

Różnorodność wyboru

Co ważne, w ostatnich latach nawet najwięksi i najbardziej znani producenci sprzętu do salonów fryzjerskich zaczęli oferować nam propozycje dostępne nie tylko w najbardziej typowych kolorach, takich jak czerń czy beż, ale także w wersjach daleko odbiegających od klasycznej elegancji i lepiej dopasowanych do potrzeb nowoczesnego salonu. Nie oznacza to oczywiście, że z oferty zniknęły rzeczy cechujące się przede wszystkim elegancją. Warto jest przyjrzeć się dokładnie fotelom, które planujemy kupić i zastanowić się, czy ich tapicerka jest dostosowana do łatwej dezynfekcji.

Jest to cecha pojawiająca się dzisiaj niemalże standardowo, ale jeszcze cały czas wiele modeli, nawet tych z wyższej półki, nie poosiada takiego udogodnienia. Jeśli chcemy oszczędzać na wyposażeniu salonu fryzjerskiego, co oczywiście jest zawsze dobrym pomysłem, możemy to robić z głową bez straty jakości poprzez decydowanie się na zakup od razu całego wyposażenia w jednej linii od jednego dostawcy, co pomoże w obniżeniu ceny.

Cena foteli fryzjerskich

Pompy hydrauliczne i gazowe

Trzeba zwrócić uwagę także na to, w jaki sposób steruje się wysokością danego fotela. We wszystkich fotelach mamy dzisiaj siłowniki, które umożliwią płynne podnoszenie i opuszczanie fotela. Z klientem usadzonym na fotelu możliwe będzie to jednak tylko wtedy, kiedy fotel będzie posiadał siłownik hydrauliczny. Inny rodzaj siłownika, siłownik powietrzny, zmusi klienta do opuszczenia na chwilę fotela.

Siłowniki hydrauliczne są większe i droższe i zazwyczaj są montowane w większych fotelach. Takie fotele powinny posiadać odpowiednią podstawę, oczywiście na kółkach, najlepiej ułożoną w kształt kwadratu lub dysku, co zapewnia największą stabilność. Klasyczny układ gwiazdy jest wygodny, jeśli chodzi o sterowanie fotelem, ale jest mniej stabilny i tym samym mniej bezpieczny.

Reasumując…

Fotel fryzjerski to podstawowy element wyposażenia. Musi być elegancki i praktyczny, musi zapewniać komfort siedzenia klientowi oraz komfort pracy fryzjera.

Autor

Magdalena Pilarczyk

Redakcja morzebyc.pl