Różnica między fryzjerami a stylistami i jak znaleźć najlepszego dla siebie

Dziś Eric opowie o tym, co czyni go świetnym fryzjerem. Jeśli wideo sparowane z tym wydaje się trochę inny, to dlatego, że był filmowania podczas gdy on był w Portugalii na ślub Carlosa.

Zanim będziemy mogli porozmawiać o szczegółach dobrego barbera, musimy porozmawiać o debacie barber kontra stylista. Jeśli jesteś Amerykaninem, możesz teraz, że są trochę inne certyfikaty dla każdego z nich. Jeśli nie jesteś Amerykaninem, nie wiem, lub obu; Barber jest bardziej używany do robienia krótszych fryzur, takich jak fade lub cięcia załogi i stylista będzie robić style dla dłuższych włosów, farbowanie włosów, i teksturyzacji włosów. W zależności od rodzaju włosów, może trzeba zdecydować, który lepiej pasuje do Twoich potrzeb. Istnieją ludzie, którzy posiadają certyfikaty w obu dziedzinach. Fryzjer jest przeszkolony w zakresie prostej brzytwy, podczas gdy ta umiejętność nie jest nauczana w szkole kosmetologii.

Jeden nie jest lepszy od drugiego, po prostu idź do tego, który według Ciebie najlepiej reprezentuje Twoje włosy. W dalszej części tego filmu, będziemy używać słów barber i stylista zamiennie. Znajdując stylistę, musisz znaleźć kogoś, kto jest pasjonatem tego co robi. Znalezienie kogoś, kto jest chętny do nauki różnych umiejętności w ramach tego rzemiosła. Nie muszą być idealni, nie muszą robić tego od zawsze, ale muszą być chętni do próbowania nowych rzeczy.

Drugą rzeczą, której należy szukać są umiejętności komunikacyjne. Znalezienie fryzjera, który działa dobrze z Twojego stylu komunikacji jest kluczem. Każdy znajduje sposoby, aby mówić inaczej. Najlepszy fryzjer to taki, który przeprowadzi Cię przez proces strzyżenia, pomoże Ci zobaczyć wszystkie możliwości wyboru i wysłucha opinii, jakie masz na temat swojej nowej fryzury. Częścią tego jest budowanie relacji i zaufania przez dłuższy czas. Nie zawsze będzie to natychmiastowe, więc musisz nad tym pracować. Po pierwszej sesji prawdopodobnie będziesz wiedziała, jak dobrze będziesz w stanie się z nimi porozumieć.

Sprawdź również: Jak radzić sobie z tłusta skóra głowy i suchymi końcami

Trzecią rzeczą, która jest dość istotna, jest znalezienie kogoś, kto przesunie twój poziom komfortu. Chodzi o znalezienie równowagi pomiędzy wiedzą, co ci dać (dając ci to, o co prosisz), a wiedzą, kiedy wkroczyć i dać ci różne opcje. To będzie pochodzić z zaufania, a to jest wynikiem zbudowanej komunikacji i doświadczenia, które już mają.

Będą to trzy najważniejsze rzeczy, których należy szukać u fryzjera. Każdy dzisiaj chce najlepszego fryzjera, który daje najlepsze fades, w najlepszym sklepie w mieście. Ale ty musisz szukać tego, co najlepsze dla ciebie. Twoje najlepsze nie będzie najlepsze dla wszystkich.

Wszystko zależy od doświadczenia. To coś więcej niż przyjście z jednym cięciem i wyjście z innym. Chodzi o to, żeby usiąść i poddać się masażowi, napić się zimnego piwa lub whiskey. Te rzeczy wpływają na wrażenia z wizyty u fryzjera. Niektórzy naprawdę to uwielbiają, a inni po prostu chcą, aby ich włosy zostały obcięte w całkowitej ciszy; wchodzą i wychodzą bez żadnych pytań. Podczas szukania odpowiedniego stylisty, te szczegóły mogą być ważniejsze niż znalezienie idealnego odcienia. Będąc w stanie rozmawiać z fryzjerem i po prostu strzelać gówno z nimi i mieć trochę zabawy z nimi, może być ważniejsze dla Ciebie niż jak czyste / dokładna linia na swoim fade jest. Jest tam mnóstwo różnych fryzjerów, którzy mają różne style strzyżenia i różne doświadczenia, więc to od Ciebie zależy, czy dasz im uczciwą szansę. Jesteś w połowie odpowiedzialny za to też.

W sumie, tylko priorytety, co chcesz od fryzjera i szukać go. Komunikuj się z nimi, co chcesz, aby doświadczenie było jak. Na podstawie tego wszystkiego, spróbuj znaleźć opinie o fryzjerze lub styliście i sklepie, w którym pracują. Zapytaj swoich znajomych, gdzie oni chodzą. Gdy już znajdziesz fryzjera, którego szukałeś, zwiększy to Twoją pewność siebie. Opuścisz dom, czując się świetnie i naprawdę ciesząc się stylem, z którym wyszedłeś ze sklepu.

Autor

Magdalena Pilarczyk

Redakcja morzebyc.pl