Co robi olejek do brody i jak go używać

Świat olejku do brody może być przytłaczający, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz zapuszczać brodę i nigdy wcześniej nie używałeś żadnych produktów do brody.

Mając to na uwadze, przygotowaliśmy ten przewodnik dla początkujących, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące olejku do brody.

Jeśli masz bardziej szczegółowe pytania dotyczące olejku do brody lub swojej brody, możesz skorzystać z bezpłatnej porady stylisty Beardbrand. Wyślij SMS o treści "STYLE" na numer 512-879-3297, a nasz konsultant ds. stylu Beardbrand skontaktuje się z Tobą i udzieli Ci pomocy.

A teraz przejdźmy do pytań dotyczących olejku do brody.

DO CZEGO SŁUŻĄ OLEJKI DO BRODY?

Olejek do brody działa jak odżywka bez spłukiwania dla Twojej brody, a co ważniejsze, dla skóry pod nią. Skóra każdego człowieka wytwarza naturalny olejek zwany sebum, a sebum ma kluczowe znaczenie dla ogólnego zdrowia, kondycji i wyglądu Twojej brody. Jednak sebum jest usuwane pod prysznicem przez ostre detergenty znajdujące się w zwykłych mydłach. Olejki do brody pomagają odtworzyć ten olej i zapobiegają wysuszaniu, łamliwości i wiotczeniu brody, jednocześnie dodając jej zapachu i lekkiego połysku.

ZROZUMIENIE SKŁADNIKÓW OLEJKU DO BRODY

Olejek do brody składa się przede wszystkim z kombinacji olejków nośnikowych i olejków eterycznych. Olejki nośnikowe to składniki, które wykonują większość ciężkiej pracy, jeśli chodzi o odżywianie, nawilżanie i zmiękczanie skóry i brody. Olejki eteryczne dodają składnik zapachowy, który sprawia, że używanie olejku do brody jest jeszcze bardziej przyjemne. Olejki eteryczne zawierają również właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne.

Jojoba i olej rycynowy to dwa najlepsze i najczęściej stosowane olejki nośnikowe. Znajdziesz te dwa składniki w większości olejków do brody, ale poniżej podajemy kilka innych powszechnie spotykanych olejów nośnikowych.

Popularne oleje nośnikowe:

 • Olej jojoba
 • Olej rycynowy
 • olej kokosowy
 • olej arganowy
 • Olej ze słodkich migdałów
 • Olej z pestek winogron
 • Olej z pestek słonecznika
 • Olej z pestek moreli

CZY OLEJEK DO BRODY POWSTRZYMUJE SWĘDZENIE?

Tak, olejek do brody pomaga zapobiegać i powstrzymywać swędzenie. Najczęstszy rodzaj swędzenia brody występuje w ciągu pierwszych kilku tygodni wzrostu, kiedy włoski zaczynają się kręcić i dotykać skóry. W tym czasie Twoja skóra może potrzebować pomocy w dostosowaniu się do nowego wzrostu i może nie produkować wystarczającej ilości sebum, przez co staje się bardziej sucha niż zazwyczaj. Olejek do brody pomoże Ci zmiękczyć włoski i dodatkowo nawilżyć skórę twarzy.

SWĘDZENIE BRODY PRZY DŁUŻSZEJ BRODZIE

Jeśli doświadczasz swędzenia brody z dłuższą brodą, jest to prawdopodobnie oznaką nadmiernego wysuszenia zarówno skóry, jak i włosów. Używaj płynu do mycia i zmiękczania brody, który jest wystarczająco delikatny dla skóry twarzy. Uważaj, aby nie myć go zbyt często. Dodaj do swoich zabiegów pielęgnacyjnych olejek do brody lub balsam pielęgnacyjny, aby dodatkowo odżywić włoski i skórę brody. Złuszczaj skórę pod zarostem za pomocą szczotki z włosia dzika. Pomoże to usunąć martwy naskórek uwięziony pod włosami i lepiej rozprowadzić olejek na całej brodzie.

ŁUPIEŻ

Łupieżem nazywamy łupież pochodzący z brody. W większości przypadków, łupież jest sygnałem, że musisz złuszczyć skórę pod zarostem. Postępuj z nim tak samo jak z dłuższą, swędzącą brodą - używaj płynu do mycia i zmiękczania brody, szczotkuj i złuszczaj skórę szczotką z włosia dzika i dodaj olejek do brody do swojej rutyny pielęgnacyjnej.

Jeśli Twoja broda nadmiernie się łuszczy i swędzi, a Ty nie możesz nad tym zapanować, możesz mieć łojotokowe zapalenie skóry. Łojotokowe zapalenie skóry to schorzenie skóry, które wielu brodaczy ma i leczy z łatwością, ale nie zniknie ono, jeśli nie będziesz go leczyć prawidłowo. Jeśli bezskutecznie próbowałeś samodzielnie poradzić sobie z łuszczeniem się skóry, porozmawiaj z lekarzem lub dermatologiem.

CZY OLEJEK DO BRODY MA SKUTKI UBOCZNE?

Niektórzy ludzie mogą doświadczyć reakcji alergicznych na składniki użyte w olejkach do brody. Oleje roślinne i owocowe często uczulają, ale jest to potencjalny efekt uboczny wszystkich produktów kosmetycznych, a nie tylko olejku do brody. Mieszanki zapachowe zawarte w produktach kosmetycznych takich jak olejek do brody mogą również powodować podrażnienia u osób o wrażliwej skórze.

KIEDY POWINIENEM UŻYWAĆ OLEJKU DO BRODY?

Olejek do brody należy stosować codziennie rano, po umyciu twarzy. Jeśli mieszkasz w bardziej suchym klimacie, możesz rozważyć nałożenie kilku kropel olejku w ciągu dnia lub przed snem. Ponadto zalecamy rozpoczęcie stosowania olejku do brody, gdy tylko zaczniesz zapuszczać brodę. Pomoże to włosom rosnąć bardziej miękko i zmniejszy swędzenie.

ILE OLEJKU DO BRODY NALEŻY STOSOWAĆ

DŁUGOŚĆ BRODY KROPLE OLEJKU DO BRODY CZĘSTOTLIWOŚĆ
< 1” of beard growth 2-3 krople codziennie
1"-3" przyrost brody 3-6 kropli codziennie
3"-6" przyrostu brody 6-8 kropli 1-2x dziennie
6"-9" przyrostu brody 8-10 kropli 1-2x dziennie
9"-12" odrostu brody 10-12 kropli 1-2x dziennie
> 12" odrostu brody Tyle ile potrzebujesz 1-2x dziennie

JAK STOSOWAĆ OLEJEK DO BRODY

 1. Wydozuj olejek na dłoń, a następnie rozgrzej go między dłońmi.
 2. Nałóż olejek bezpośrednio na skórę pod brodą, a następnie na włoski.
 3. Użyj szczotki z włosia dzika lub grzebienia do brody, aby równomiernie rozprowadzić olejek i nadać brodzie odpowiedni kształt.

JAK DŁUGO DZIAŁA OLEJEK DO BRODY?

Główne korzyści płynące z używania olejku do brody (nawilżenie i nadanie zapachu Twojej brodzie) zaczynają działać natychmiast po użyciu. Olejek do brody Beardbrand jest lekki i nietłusty, a Twoja broda powinna wchłonąć go jak gąbka. Jednak zanim efekty zmiękczenia i odżywienia staną się widoczne, może minąć nawet kilka tygodni regularnego stosowania - zwłaszcza jeśli masz dłuższą brodę.

CZY OLEJEK DO BRODY MOŻE SPRAWIĆ, ŻE TWOJA BRODA BĘDZIE ROSŁA SZYBCIEJ LUB BĘDZIE PEŁNIEJSZA?

Niektóre firmy twierdzą, że ich olejek pomaga stymulować wzrost brody, ale istnieje niewiele dowodów naukowych potwierdzających te twierdzenia. Olejek do brody może jedynie pomóc Twojej brodzie urosnąć w pełni. Jednak wzrost brody jest uwarunkowany genetycznie, a produkty do stosowania miejscowego, takie jak olejek do brody, nie zmienią Twojego DNA i nie zamienią Cię w wikinga, jeśli jeszcze nim nie jesteś.

Pozostajemy sceptyczni co do możliwości olejków do brody, które sprawią, że twoja broda będzie rosła szybciej lub będzie pełniejsza, ale jest kilka rzeczy, które możesz wypróbować, jeśli chcesz zwiększyć tempo wzrostu swojej brody.

Biotyna
Biotyna poprawia infrastrukturę keratynową organizmu, a keratyna jest niezbędnym białkiem, z którego zbudowane są włosy, skóra i paznokcie. W rezultacie włosy stają się zdrowsze i grubsze, zarówno na skórze głowy, jak i na twarzy. Biotyna nie zmieni genetyki Twojej brody, ale jeśli nie otrzymujesz wystarczającej ilości tej witaminy w codziennej diecie, suplement z biotyną może pomóc Twojej brodzie rosnąć z pełnym potencjałem.

Minoxidil
Minoxidil jest stosowany w produktach przeciw wypadaniu włosów, takich jak Rogaine. Badania nad jego skutecznością w promowaniu wzrostu włosów na twarzy są ograniczone, ale rosnąca społeczność mężczyzn twierdzi, że odnosi z nim sukcesy. Minoxidil jest warty sprawdzenia, jeśli nic innego nie działa w Twoim przypadku.

JAKI JEST NAJLEPSZY OLEJEK DO BRODY?

W dzisiejszych czasach dostępnych jest tak wiele olejków do brody, że wybór najlepszego sprowadza się do tego, który najlepiej działa na twoją brodę i ma zapach, który ci się podoba. Oczywiście uważamy, że olejek do brody Beardbrand Beardbrand, z unikalną mieszanką olejków abisyńskiego, jojoba, babassu i rycynowego, jest najlepszy - z prawie 6,000 5-gwiazdkowych recenzji, nie jesteśmy osamotnieni w tej ocenie.

Możesz wypróbować olejek do brody Beardbrand bez ryzyka, korzystając z naszej 100% gwarancji satysfakcji.

JAK ZNALEŹĆ NAJLEPSZY OLEJEK DO BRODY DLA SIEBIE

 1. Szukaj renomowanych firm - wiele osób próbowało wykorzystać popularność brody i szybko zarobić na tanich olejkach.
 2. Czytaj recenzje - olejek do brody z tysiącami pięciogwiazdkowych recenzji jest wiarygodnym wskaźnikiem jakości i skuteczności.
 3. Wypróbuj kilka - nigdy nie dowiesz się, jak naprawdę pachnie i działa olejek do brody, dopóki nie użyjesz go na swojej brodzie.
 4. Czytaj etykiety składników - na początku listy składników szukaj wysokiej jakości olejków nośnikowych, takich jak jojoba, rycynowy, abisyński, babassu, arganowy lub ze słodkich migdałów.
 5. Zwróćuwagę na pojemnik - niektórzy wolą olejek do brody, który mogą nalać sobie na dłoń, a inni wolą olejki do brody z zakraplaczem.

SKŁADNIKI OLEJKU DO BRODY, KTÓRYCH NALEŻY UNIKAĆ

Silikony
Te tworzywa sztuczne mogą sprawiać wrażenie lśniącej, zdrowej brody, ale pokrywają trzon włosa i blokują dostęp do niezbędnych składników odżywczych. Unikaj składników, które kończą się na słowo "stożek".

Siarczany
Laurylosiarczany sodu są stosowane w wielu tanich kosmetykach. Te ostre środki czyszczące usuwają zbyt wiele oleju, pozostawiając włosy suche i łamliwe.

Parabeny
Te substancje chemiczne są stosowane jako środki konserwujące w wielu produktach kosmetycznych. Niektórzy uważają, że parabeny mogą być powiązane z problemami zdrowotnymi, ale nie ma na to jednoznacznych dowodów. Podejście Beardbrand polega na unikaniu wszelkich składników, co do których nie mamy pewności.

Autor

Magdalena Pilarczyk

Redakcja morzebyc.pl