Jak zapuścić atrakcyjną brodę jak Jon Hamm?

Zanim opowiem Wam o stylu brody Jona Hamma, dowiedzmy się kim on jest.

Jonathan Hamm to światowej sławy aktor i producent urodzony 10 marca 1971 roku w Saint-Louis. Najbardziej znany jest z roli Dona Drapera w serialu telewizyjnym Mad Men.

Jon Hamm, znany również dzięki swojej atrakcyjnej brodzie

Jego występ w Mad Men (który po raz pierwszy został wyemitowany w 2007 roku, a zakończył się w 2015 roku) przyniósł mu nagrodę Złotego Globu dla najlepszego aktora w serialu telewizyjnym - dramatycznym w 2008 roku, a także w 2016 roku. Zdobył również nagrodę Primetime Emmy Award dla wybitnego aktora pierwszoplanowego w serialu dramatycznym w 2015 roku.

Jon Hamm nie miał najlepszego startu w życiu, szczególnie w życiu osobistym. Jego życie rodzinne było niezwykle burzliwe. Rzeczywiście, jak podaje thefamouspeople.com jego ojciec, Dan Hamm, miał już dwie córki z pierwszego małżeństwa. Jego rodzice rozwiedli się, gdy miał zaledwie 2 lata. Hamm mieszkał więc z matką, a z ojcem widywał się w weekendy.

Kiedy John miał 10 lat, Hamm stracił matkę z powodu raka jelita grubego, a to oznaczało, że musiał przenieść się do domu babci, która w tym czasie mieszkała z jego ojcem. Po ukończeniu szkoły średniej zdecydował się na studia na Uniwersytecie w Teksasie, odrzucając oferty gry w piłkę nożną na kilku uczelniach Ivy League.

Wrócił jednak do Missouri, gdyż życie jego i jego rodziny stało się trudne.

Zmarła jego babcia, a wkrótce potem zachorował jego ojciec, który zmarł na drugim roku studiów.

W 1993 roku Hamm uzyskał tytuł licencjata z języka angielskiego na Uniwersytecie Missouri. Potem natknął się na pracę jako nauczyciel w swojej starej szkole, John Burroughs. Przez dwa lata Hamm uczył tam dramatu.

W 1995 roku Hamm przeprowadził się do Los Angeles, aby rozpocząć karierę aktorską. Zatrzymał się w domu swojej ciotki i wujka w zachodnim Los Angeles, dopóki nie dostał własnego mieszkania. Reszta, jak to się mówi, to już historia! Więcej szczegółów na temat jego życia osobistego można znaleźć na stronie thefamouspeople.com.

Jon Hamm jest znany nie tylko z aktorstwa, ale także z niesamowitej stylizacji brody. Jeśli chcesz wyglądać jak Twoja ulubiona gwiazda, to dobrze trafiłeś!

Ponieważ Jon Hamm utrzymuje dość grubą brodę z wąsami, które są połączone z brodą i bokobrodami, musisz wiedzieć, jak pielęgnować i utrzymywać ten styl.

Spis treści

 • Wymagania dla Jon Hamm's Beard Style:
  • 1-Dbaj o higienę twarzy:
  • 2-Rośnij brodę:
  • 3-Olej do brody:
  • 4-Przycinanie brody:
 • Przewodnik krok po kroku po charakterystycznych stylizacjach Jona Hamma:
  • 1. Jon Hamm z pełną brodą
  • 2. Jon Hamm z czystą i zadbaną brodą
 • Podsumowanie

Warunki wstępne dla stylu Jona Hamma:

Ponieważ styl Jona Hamma jest przeznaczony dla mężczyzn z dłuższą brodą i gęstym zarostem, radzimy zaopatrzyć się w kilka narzędzi, takich jak:

 1. Podkładka do brody - aby wyrównać zarost za pomocą narzędzia do modelowania brody.
 2. Grzebień do brody - do rozplątywania i wygładzania brody.
 3. Olejek do brody - do odżywiania i nawilżania brody.
 4. Szampon do brody - do mycia brody i utrzymania higieny.

1 - Utrzymuj higienę twarzy:

Upewnij się, że myjesz twarz co najmniej dwa razy dziennie, nie licząc regularnego prysznica. Pozbądź się brudu i kurzu, zwłaszcza przed pójściem spać.

2-Rosnąca broda:

Potrzebujesz co najmniej miesiąca lub dwóch, w zależności od tego, jak szybko rośnie Twoja broda, aby osiągnąć styl Jona Hamma.

3-Oil Your Beard:

Ważne jest, aby nawilżać brodę za pomocą olejku lub kremu do brody. To nada Twojej brodzie wspaniały połysk i sprawi, że będzie miękka.

4-Comb Your Beard:

Użyj szczotki do brody lub grzebienia, aby rozplątać i wygładzić brodę i nadać jej odpowiednią stylizację. W ten sposób przygotujesz ją do przycinania i strzyżenia. Zwłaszcza, jeśli przycinasz ją w domu.

Przewodnik krok po kroku po charakterystycznych stylizacjach Jona Hamma:

1. Pełna broda Jona Hamma

Ta fryzura nie wymaga dużego przycinania, ale aby czuć się w niej bardziej komfortowo, możesz usunąć włosy, które Twoim zdaniem podrażniają skórę, np. w okolicy wąsów. Wszystko gotowe. No dalej, pokaż to światu!

2. Jon Hamm - czysta i zadbana broda

Z drugiej strony, ten styl wymaga trochę stylizacji. Jeśli spełniłeś wszystkie warunki opisane w poprzedniej sekcji, możesz przystąpić do przycinania brody w stylu "czysty i zadbany Jon Hamm":

Kiedy Twoja broda osiągnie już pożądany rozmiar, możesz ją stylizować w stylu Jona Hamma. Użyj trymera i nożyczek, aby uzyskać precyzję niezbędną do przycięcia włosów.

 1. Zacznij od przycięcia wszystkich nadmiarów włosów na policzkach, aby nadać im czysty i zadbany wygląd.
 2. Następnie, lekko przytnij nożyczkami nadmiar włosów pod brodą. W ten sposób usuniesz wszystkie wlokące się włoski, które sprawiają, że broda wygląda niechlujnie.
 3. Usuń trymerem włosy w okolicy szyi.

Teraz jesteś gotowy, by pokazać swojego czystego Jona Hamma!

Aby uzyskać różne style zarostu Jona Hamma, możesz zmienić długość włosów na twarzy. Wystarczy, że zastosujesz się do powyższych kroków, aby uzyskać czystą i zadbaną brodę Jona Hamma.

Dzięki kilku prostym cięciom i przycinaniu możesz uzyskać dowolny styl zarostu aktora!

Podsumowanie

Jon Hamm, nawet w wieku 50 lat, nadal jest niezwykle przystojnym mężczyzną z talentem do mody. Dlatego mężczyźni starają się naśladować jego nienaganny styl, nie tylko jeśli chodzi o krzykliwe garnitury, ale także jeśli chodzi o styl zarostu.

Na co więc czekasz! Wyciągnij grzebienie, trymery, olejki do brody i inne produkty kosmetyczne, aby wyglądać jak Twoja ulubiona gwiazda!

Mamy nadzieję, że ten artykuł przybliżył Ci różne style zarostu Twojej ulubionej ikony. W rzeczy samej, powinieneś być gotowy do działania i nosić je, aby zaimponować kobietom i swoim rówieśnikom! Aby przeczytać więcej artykułów na temat męskiego stylu i pielęgnacji, zajrzyj na nasz blog.

Autor

Natalia Kurzajewska

Redakcja morzebyc.pl