12 wskazówek, jak przejść na wyższy poziom stylu

Niezależnie od tego, czy chcesz się wyróżnić z tłumu, czy do niego pasować, ważny jest wybór odpowiedniego ubrania. Dla niektórych mężczyzn wprowadzenie odrobiny dodatkowej refleksji nad tym, jak się ubierają i wyglądają, może wydawać się tak przyjemne jak kanał korzeniowy, ale nie musi to być taki ból.

Jesteśmy tutaj z tym podstawowym przewodnikiem stylu dla mężczyzn, który pomoże Ci wyglądać najlepiej, niezależnie od tego, czy ubierasz się do pracy, czy na co dzień. Znajdziesz tu wszystko, począwszy od różnych stylów, takich jak biznesowy styl casual, fryzura i broda, a skończywszy na diecie i odżywianiu.

Przekopmy się więc i zobaczmy, czy możemy pomóc Ci przenieść Twój styl i wygląd na wyższy poziom.

Czym jest Styl?

Co to jest "styl", często różni się znacznie w zależności od osoby, ale o to właśnie chodzi. Styl jest indywidualny dla Ciebie, Twoich przyjaciół, kolegów z biura, Twojego rodzeństwa, itd. Twój styl powinien być osobisty, stanowić przedłużenie Ciebie i tego, kim jesteś.

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi na różne sposoby - nie ma osoby, która jest dokładnie taka jak ty. Twój styl powinien wyrażać Twoją indywidualność, niezależnie od tego, czy lubisz podchodzić odważnie czy subtelnie. Twoje ubranie, twoja fryzura, twoja broda, wszystko może komunikować o Tobie objętość, a komunikacja poprzez osobisty styl jest często bardzo silna.

Prawdopodobnie chcesz, aby Twój styl pasował do sytuacji, które napotykasz w ciągu dnia. Wymienna szafa z kawałkami, które są w stanie stworzyć wiele wizerunków, zawsze będzie Ci dobrze służyć.

Chociaż żyjemy w świecie, w którym rzeczy zmieniają się szybko, ponadczasowy styl może być korzystny. Przedmioty w szafie, które trwają co najmniej dwa do pięciu lat, nie wyglądając na przestarzałe, będą o wiele łatwiejsze w portfelu. Zainwestuj w ubrania, które będziesz chciała nosić przez wiele lat. Twoja garderoba może ewoluować, aby pozostać aktualna, ale nie czujesz, że musisz często dokonywać drastycznych zmian. Spróbuj pominąć szybkie trendy, które wypalają się, chyba że po prostu musisz spróbować.

Jak podkreśla nasz człowiek Eric Bandholz w tym filmie, trzymaj się podstaw, jeśli jesteś zaskoczony tworzeniem osobistego stylu. Jeśli dobrze pasuje, Twoje ciało wygląda dobrze, a Ty masz zadbaną brodę i fryzurę, to jesteś na dobrej drodze. Wybierz podstawowe kolory, takie jak czarny lub neutralny, do Twojej garderoby. Kiedy już opanujesz bryły, przejdź do innych wzorów, jeśli chcesz dodać kolejny wymiar, aby obrócić się w stroju.

Dobra wiadomość jest taka, że w większości przypadków masz prosty wybór dla swojego stylu. Kolekcja ładnych spodni, koszulek, t-shirtów, butów, skarpet i kurtek to wszystko, czego naprawdę potrzebujesz; nie ma powodu, dla którego musisz mieć szafę wypchaną do skrzeli z nadmiarem wyborów.

Oczywiście styl to coś więcej niż tylko ubranie, ponieważ obejmuje wszystko, łącznie z włosami i brodą. Źle dobrana lub niedopasowana fryzura i zarost, które nie pasują do kształtu Twojej twarzy, spowodują, że poczujesz się rozczochrany w innym, dobrze wyważonym stylu.

Prawdopodobnie słyszałaś akronim KISS, który oznacza "Keep It Simple, Stupid". Należy o tym pamiętać, wybierając ubranie, styl zarostu i fryzurę, które pomogą Ci stworzyć swój styl. Jednym ze sposobów na zabicie stroju jest przesadzenie z wieloma elementami, ale trzymając się podstawowych, wymiennych detali, które dobrze na Tobie wyglądają, nie będziesz miała problemu z rockowaniem swojego stylu.

Krótko mówiąc, chcesz skupić się na tym, jak prezentujesz się światu. Wszystko zaczyna się od tego, co Cię inspiruje, a następnie od tego, jak inwestujesz w siebie, aby wyglądać i czuć się dobrze.

Poniżej dowiesz się, jak zbudować dobry fundament dla swojego stylu:

1. ZNALEŹĆ WŁAŚCIWE DOPASOWANIE

Jedną z najważniejszych podstaw do utrzymania stylu kick-ass jest noszenie ubrania, które pasuje. Brzmi to naturalnie, tak, ale popełnienie błędu noszenia ubrań, które nie pasują do siebie, może zrujnować Twój styl za każdym razem, a żaden przewodnik po modzie nie jest kompletny bez wspomnienia o tym.

Faktem jest, że dopasowanie może być najważniejszym elementem utrzymania wspaniałego stylu. Niezależnie od tego, czy ubierasz się w górę czy w dół, noszenie ubrań, które pasują do siebie, może rozwiązać wiele problemów związanych ze stylem. Istnieje nieskończona liczba filmów ekspertów w dziedzinie mody, którzy powiedzą Ci, jak osiągnąć osobisty styl, ale najważniejsze jest to, że ubrania, które pasują do siebie, będą miały ogromny wpływ na Twój wygląd.

Mężczyzna noszący prostą koszulkę i dżinsy, które pasują do siebie, będzie wyglądał o wiele lepiej niż mężczyzna w drogim garniturze, który jest w rozmiarze lub bardziej za duży. Możesz mieć w swojej szafie jeden z najmodniejszych elementów, ale jeśli nie dostaniesz go w odpowiednim rozmiarze lub nie będzie dopasowany do Twojej sylwetki, to po prostu nie będzie dobrze wyglądał.

Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać pewność, że za każdym razem będziesz najlepiej dopasowana.

LUŹNE DOPASOWANIE NIE JEST LEPSZE.

Wielu mężczyzn nosi ubrania, które są zbyt duże, ponieważ uważają, że będą się czuć bardziej komfortowo lub ponieważ nie rozumieją dokładnie, co stanowi dobre dopasowanie. W rzeczywistości, ubrania, które dobrze pasują, zapewniają największy komfort. Chcesz mieć stylowy i dopasowany krój, jakbyś go bez wysiłku układał.

Ponadto, ubrania z nadmiarem materiału, oprócz tego, że wyglądają niechlujnie, mogą sprawić, że będziesz wyglądać na cięższą i krótszą niż jesteś - to prawdopodobnie nie jest wygląd, którego chcesz.

JAK SWOBODNE UBRANIA POWINNY PASOWAĆ

T-shirty i dżinsy są częstymi elementami stylu casual męskiego i prawie zawsze wyglądają dobrze, zwłaszcza gdy są dobrze dopasowane i noszone.

Sposób, w jaki Twoje dżinsy powinny pasować

Chude dżinsy są nadal dość popularne i wielu mężczyzn dobrze w nich wygląda, pod warunkiem, że nie są noszone zbyt ciasno. Może i nie są one w Twoim stylu, ale upewnij się, że nie idziesz za daleko w drugą stronę i nie nosisz zbyt dużych dżinsów. Jeśli w nogawkach jest nadmiar materiału, to dżinsy są zbyt szerokie.

Zamiast tego poszukaj ładnie zwężonych nogawek, które będą wyglądać dopasowane i będą pasować do Twojego ciała, nie będąc przy tym tak obcisłe jak chudy dżins. Dżinsy, które nie mają stożka od kolan w dół, sprawią, że Twoje nogi będą wyglądać nieproporcjonalnie do reszty ciała.

Jeśli musisz nosić pasek z dżinsami, może to oznaczać, że rozmiar talii jest zbyt duży. A brzegi dżinsów powinny znajdować się tuż nad butami lub, co lepsze, powinny być wypasane na ich wierzchu.

Sposób, w jaki Twoje T-shirty powinny pasować

Dopasowanie koszulki do Twoich potrzeb jest równie ważne i być może nie tak proste, jak Ci się wydaje. Zbyt długa koszulka może czuć się komfortowo, ale nie wygląda najlepiej, podczas gdy zbyt krótka może odsłaniać Twój brzuch i prawdopodobnie jest to wygląd, którego chcesz uniknąć.

Prawidłowa długość jest zazwyczaj wtedy, gdy dolny brzeg koszulki leży tuż poniżej linii brzucha do połowy krocza. Kluczem jest znalezienie dopasowania, które będzie wystarczająco długie, aby Twój żołądek nie był odsłonięty, kiedy sięgasz po rzeczy. Możesz zrobić szybki test, podnosząc ręce nad głowę, patrząc w lustro.

Szyja ekipy to standardowy wygląd koszulki, a jej dopasowanie nie powinno być zbyt ciasne lub zbyt luźne wokół szyi. Luźny kołnierzyk wygląda na rozciągnięty i może odsłaniać niektóre ramiona. Zbyt ciasny kołnierzyk będzie niewygodny, więc po założeniu go będziesz wiedział, czy musisz go dopasować.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, nosząc szyję w kształcie litery V, jest to, że nie zwisa ona tak nisko, że nie widać dekoltu ani zbyt dużej części klatki piersiowej. Męski dekolt niekoniecznie jest atrakcyjny (wiemy, że jest "szokujący"), więc jako wskazówka, szyja w kształcie litery V nie powinna przechodzić przez czubek pachy.

Rękawy Twojej koszulki powinny leżeć między ramieniem a łokciem i być nieco szczuplejsze po stronie, nie za bardzo luźne. Nie chcesz też, aby rękawy były tak przytulne, że wydają się odcinać krążenie krwi lub zwracać uwagę na mniej niż tonowy biceps. Nawet jeśli masz ładny zestaw pistoletów, które lubisz popisywać się, nie potrzebujesz zbyt ciasnych rękawów, aby zrobić to we właściwy sposób.

Aby znaleźć odpowiednie dopasowanie do ciała i tułowia koszulki, powinieneś być w stanie uszczypnąć jeden do dwóch cali tkaniny po obu stronach brzucha. Zasada ta odnosi się do każdego rodzaju ciała.

JAK UBRANIA POWINNY PASOWAĆ

Sposób w jaki powinny pasować twoje koszule sukienki

Zacznijmy od rozmowy o odpowiednim dopasowaniu koszulki do sukienki. Być może najważniejszą kwestią do zapamiętania jest to, aby nigdzie nie było nadmiaru materiału. Rękawy i korpus koszuli powinny mieć ten sam krój. Wybierz długość, w której koszula nie będzie się wiązała, gdy będziesz wkładał ją do koszuli i nie będzie pokazywała skóry, gdy będziesz podnosił ręce.

Sposób, w jaki powinny pasować twoje spodnie sukienki

W przypadku spodni sukienkowych, należy wyważyć dopasowanie tak, aby nie były ani za ciasne, ani za duże. Spodnie powinny dobrze przylegać do talii bez paska. Jeśli potrafisz chwycić nadmiar materiału w nogawkach, spodnie mogą być zbyt szerokie. Zamiast tego wybierz nogawkę z ładnym zwężaczem, która wygląda czysto i pasuje do Twojego ciała, jakby była dopasowana.

Koniec spodni powinien albo pasować na wierzchu butów, albo spaść tuż nad nimi. Pamiętaj, że jeśli Twoje spodnie są za długie, zawsze masz możliwość ich obcięcia. Większość sklepów krawieckich robi to za przystępną cenę.

Sposób, w jaki Twój garnitur powinien pasować

Te męskie wskazówki dotyczące stylu, zwłaszcza na bardziej formalne okazje, nie byłyby kompletne bez omówienia, jak garnitur powinien pasować. Ważne jest, aby przymierzyć wiele różnych rozmiarów garniturów, aby nie były one zbyt duże lub zbyt ciasne. Szew ramienny kombinezonu powinien opadać na zewnętrzną część ramienia, a klapy powinny leżeć płasko na klatce piersiowej.

Dobrym pomysłem jest zawsze współpraca z pracownikiem sklepu, u którego kupujesz, który zna się na ich rzecz (powinieneś być w stanie powiedzieć, czy jest ekspertem, czy tylko próbuje ci coś sprzedać) - powinien on wyrazić swoją szczerą opinię, kiedy przymierzasz garnitur i może wskazać ci właściwy kierunek, aby dopasować go do twojego typu ciała.

Sposób, w jaki powinna pasować twoja marynarka

Jednym ze sposobów, aby wiedzieć, że marynarka jest za ciasna, jest kiedy klapy wyskakują po jej zapięciu. Szwy na ramionach marynarki powinny być jak najdokładniej dopasowane. Rękawy powinny być na tyle krótkie, aby pokazywały mniej więcej pół cala mankietów koszuli, a także na tyle wąskie, aby pasowały do szerokości twojego ramienia.

Sposób, w jaki Twoje buty sukienkowe powinny pasować

Buty sukienkowe mogą nadać lub zepsuć Twój wygląd - niezależnie od tego, czy są to buty do profesjonalnych zastosowań biznesowych, na co dzień, czy też do spędzania weekendu z przyjaciółmi.

Chcesz, aby dopasowanie Twoich butów sukienkowych lub jakichkolwiek butów było tak dokładne, jak to tylko możliwe, aby uzyskać jak największy komfort, unikając jednocześnie problemów takich jak pęcherze i niewygodne pocieranie. Twoje nowe buty sukienkowe będą się trochę rozciągać, ponieważ nosisz je regularnie, ale nie oczekuj, że buty, które są zbyt ciasne w sklepie będą się rozciągać na tyle, aby w końcu stały się wygodne.

Dobrą zasadą przy doborze rozmiaru butów wszelkiego rodzaju jest ich przymierzanie późnym popołudniem lub wczesnym wieczorem, ponieważ Twoje stopy naturalnie puchną w ciągu dnia, a po tym jak będziesz miał okazję kopnąć stopy w górę, otrzymasz prawdziwsze dopasowanie pod koniec dnia lub pod jego koniec. Jeśli to możliwe, zawsze miej swoje buty w rozmiarze profesjonalisty.

2. POZNAJ SWÓJ TYP CIAŁA, A NASTĘPNIE DOBIERZ ODPOWIEDNI STYL

Jeśli przy zakupie odzieży nie bierzesz pod uwagę swojego typu ciała, to czas zacząć. Jak mówi wielu znawców mody, Twój typ i kształt ciała powinien mieć pierwszeństwo przed takimi rzeczami jak trendy w modzie. Zawsze ubieraj się tak, jak masz teraz, a nie tak, jak chcesz.

Najważniejsze jest to, że kształt ciała jest ogromnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego ubrania, tak jak kształt twarzy jest przy wyborze odpowiedniej brody i fryzury (co omówimy nieco później).

Poniżej znajduje się poradnik dotyczący stylu męskiego ciała, który koncentruje się na pięciu różnych kształtach ciała.

TRÓJKĄTNY KSZTAŁT CIAŁA

Wielu mężczyzn ma tendencję do bycia nieco szerszymi w okolicy talii i bioder w porównaniu z ich górną częścią ciała, zwłaszcza w miarę starzenia się. Mężczyźni, którzy mają trójkątny kształt ciała, mają nieco szerszą klatkę piersiową niż ramiona, a następnie szerszą talię niż obie - co może sprawiać wrażenie, że ich pupa jest ciężka. Celem jest więc nadanie górnej połówce ciała dodatkowego wymiaru w sposobie, w jaki ją stylizujesz.

Niektóre rodzaje odzieży, które warto rozważyć w przypadku trójkątnego kształtu ciała, to kurtki ze strukturalnymi ramionami, garnitury jednorodzajowe, ubrania z pionowymi paskami i dopasowane marynarki z wzorami.

Ubrania z pionowymi paskami tworzą opływowy wygląd, który pomaga wydłużyć i wyszczuplić górną część ciała. Wielu ekspertów twierdzi, że powinno się nosić tylko poziome paski, które są widoczne od klatki piersiowej w górę, nic poniżej, ale użyć najlepszej oceny z tych rozszerzających się pasków w oparciu o własny typ ciała.

Sprawdzone blezery dobrze łączą się z solidnymi spodniami; mieszanka nadruku i solidności pomaga oderwać uwagę od większej talii. Kurtki ze strukturyzowanymi ramionami, np. na płaszczu wierzchnim, pomagają prostopadle do ramy. Podczas gdy kurtki z "niechlujnymi" ramionami, takie jak kurtki bombowe, wyolbrzymiają i tak już pochyloną linię ramion.

Możesz uniknąć garniturów dwurzędowych, jeśli masz trójkątny kształt ciała, ponieważ mogą one dodać objętości do talii, gdzie najmniej tego chcesz.

ODWRÓCONY TRÓJKĄTNY KSZTAŁT CIAŁA

Mężczyźni o odwróconym trójkącie ciała mają zazwyczaj klatkę piersiową i ramiona, które są znacznie szersze w porównaniu z talią i biodrami. Prawdopodobnie regularnie uderzają w siłownię i pompują mięśnie, podkreślając jednocześnie ramiona, biceps i pecs.

Jeśli masz odwrócony kształt trójkąta, ubrania, które pasują do siebie, mogą podkreślić czyste linie tułowia. Możesz dodać trochę objętości do brzucha trymera i dolnej części ciała, aby pomóc w zrównoważeniu proporcji ciała jako całości.

Koszule z poziomymi paskami, szczególnie od klatki piersiowej w dół, skutecznie poszerzają stosunkowo wąską talię w kształcie odwróconego trójkąta ciała.

Slim-fit koszule pomagają podkreślić kształt ciała, ale należy uważać, aby nie były one tak ciasne, aby ogłaszać swoją kondycję i mięśnie ze szczytów gór. Bądź w tym subtelna.

Spodnie z prostymi nogawkami i dżinsy podkreślą Twoje szczuplejsze nogi, a wąskie, dopasowane spodnie powinny dobrze do Ciebie pasować.

Inne ubrania, które pomogą Ci ożywić Twój styl dzięki trójkątnemu, odwróconemu kształtowi ciała, to wąskie bawełniane koszule polo, zwykłe koszulki z V-neckiem i wąskie, dopasowane kurtki. Trzymaj się z dala od naprawdę głębokich T-shirtów z V-neckiem, bez względu na to, jak bardzo chcesz pokazać swoje potężne pecs. Zasadą jest, że V powinien uderzać wokół pach, a nie niżej.

Najlepiej jest unikać kurtek garniturowych i marynarki z wyściółką na ramionach i szerokimi klapami, które nadmiernie podkreślają cięższą górną część ciała. Nadruki, czerpaki i wzory wokół ramion zbytnio koncentrują się na szerszej górnej części ciała i mogą sprawić, że będziesz wyglądać nieproporcjonalnie.

PROSTOKĄTNY KSZTAŁT CIAŁA

Mężczyźni o wysokiej i cienkiej ramie mają zazwyczaj prostokątny kształt ciała. Ich ramiona, talia i biodra są tej samej szerokości.

Twoim celem przy wyborze stylowego ubrania o prostokątnym kształcie jest poszerzenie ramion. Pomaga to stworzyć stożkowy wygląd od góry do dołu, a to stwarza iluzję struktury.

Co również działa dla mężczyzn o prostokątnym kształcie ciała są poziome paski, wygląd warstwowy, krawiectwo strukturalne, nadruki i kolory, które pop, a nawet szale.

Poziome paski na ubraniu, zwłaszcza na górnej części tułowia, pomaga dodać szerokość do smukłej ramki. Kurtki z garniturami strukturalnymi i blezery zwiększają rozmiar ramion, a koszule zapinane na guziki w połączeniu z koszulką z szyją ekipy pomagają stworzyć iluzję objętości w górnej części ramy. Odpryski jaskrawego koloru na górnej części ciała pomagają zwiększyć wymiary smukłego stelaża.

Należy unikać kurtek dwurzędowych, jeśli masz prostokątny kształt ciała, ponieważ mają one również prostokątne krawiectwo, więc nie zrobi to nic, aby uzupełnić kształt twojego ciała. Jednorodzajowe style z dużą ilością struktury w ramionach będzie służyć Ci i Twój kształt ciała lepiej.

OWALNY KSZTAŁT KORPUSU

Więksi mężczyźni często mają owalny kształt ciała, gdzie środek ich tułowia jest szerszy niż ramiona i biodra. Ten typ ciała ma zazwyczaj krótsze, szersze kończyny. Do tego kształtu ciała należy wybrać ubranie, które jest wyszczuplające i nadaje mu najlepsze cechy.

Znalezienie odpowiedniego dopasowania do Twoich koszul jest kluczowe i chcesz uniknąć tych, które są tak ciasne, że szczypią i marszczą się, a także uniknąć koszul, które są zbyt luźne i dodają objętości do Twojego wyglądu. Koszule z szerszym kołnierzykiem są dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli szyja i twarz są szerokie jak reszta ciała.

Neckties mogą być problemem dla owalnych kształtów ciała, ponieważ mogą one zasłaniać wybrzuszenie żołądka, przyciągając tam uwagę. Wybierz szersze krawaty, a także te, które są na tyle długie, że sięgają do górnej części pasa. Możesz spróbować muszek, które niektórzy mężczyźni (ale na pewno nie wszyscy) preferują.

Spodnie powinny być luźne i nigdy nie powinny być tak ciasne, żeby szczypać. Plisy pomogą Ci trochę poszerzyć spodnie, gdy usiądziesz.

Paski mogą być ciasne, jeśli jesteś większy w talii, więc nie bój się dodać szelki do szafy. Niezależnie od tego, czy nosisz szelki, czy pasek, zawsze powinieneś nosić spodnie w naturalnej linii talii, tak aby łatwo zasłaniały dno brzucha, a nie szarpały się do góry.

Mężczyźni o owalnych kształtach ciała powinni nosić ciemne, jednoraseniowe kurtki z bardzo lekkim zwężaczem. Zbyt duży zwężenie sprawia, że trudno jest rozciągnąć kurtkę na brzuchu, a co dopiero zapiąć ją na guziki.

Ogólnie rzecz biorąc, solidne kolory najlepiej sprawdzają się w przypadku mężczyzn o owalnym kształcie ciała. Wzory mogą przyciągać uwagę do połowy ciała; strój powinien gładko prowadzić oko w górę na długości ciała, skupiając uwagę na twarzy. I tak jak w przypadku innych typów ciała, unikaj wszystkiego, co zbyt ciasno pasuje.

TRAPEZOWY KSZTAŁT CIAŁA

Pamiętasz, kiedy w szkole uczyli cię o trapezach? OK, może nie, więc oto odświeżacz: trapez to płaski kształt z czterema prostymi bokami, który ma parę równoległych, przeciwstawnych stron.

Dla naszych celów, trapez jest kształtem mężczyzny o przeciętnej do sportowej budowie. Oznacza to, że talia jest najwęższym punktem na tułowiu, podczas gdy ciało stale rozszerza się do obojczyka i ramion, które są najszerszą częścią ciała. Smukłe, dopasowane elementy zazwyczaj dobrze podkreślają ten wygląd.

Pionowe paski sprawiają, że wyglądasz na nieco wyższy, a kratki i inne wzory dodają mu poziomej objętości. Powinieneś wybrać wzór w zależności od wzrostu.

Unikaj woreczkowatych spodni lub ubrań dowolnego typu i wybieraj marki, które oferują wąskie dopasowanie, które najlepiej pasuje do Twojej budowy.

Uszyta na miarę marynarka lub kurtka garniturowa pomoże Ci zwęzić talię, sprawi, że Twój brzuch będzie wydawał się szczuplejszy, a ramiona szersze. Każdy z tych wariantów wygląda najlepiej, gdy jest zapinany na guziki u dołu kurtki.

Trzymaj się krawatów o normalnej długości (dół uderzający w talię lub nieco poniżej) i szerokości. Krawaty o nietypowym kształcie, takie jak chude lub grube, mogą wytrącić z równowagi Twój tułów.

3. JAK ZAKOŁYSAĆ BIZNESOWYM, SWOBODNYM WYGLĄDEM

Business casual to popularny styl ubierania się, który stał się wszechobecny, ale nigdy nie jest nudny, ale pozostaje nieco mylące, aby pociągnąć prawidłowo w zależności od sytuacji. Jego korzenie tkwią w stylu odzieży roboczej z Doliny Krzemowej z lat 80-tych, kiedy chodzenie do biura nie oznaczało już, że trzeba było założyć garnitur i krawat, aby naprawdę wyglądać profesjonalnie.

Zaczęło się od inicjatyw ogólnofirmowych, takich jak "Casual Fridays", ale stało się to czymś więcej - ostrym, atrakcyjnym stylem ubioru, który jest odpowiedni do pracy bez zbytniego "Wall Street", jeśli to ma sens.

Przypadkowy biznes może być mylący, ponieważ nie ma jednego sposobu, aby określić, co to oznacza dzisiaj. Jak sugerują niektórzy eksperci ds. mody męskiej, business casual zastąpił jeden styl ubrań biurowych (garnitur i krawat) innym, który zawiera takie ubrania jak koszule polo i podbródki.

Nie ma żadnych ograniczeń, jeśli pracujesz w firmie, gdzie business casual jest normą (ale najpierw upewnij się, że jest to właściwe). Po prostu uważaj, abyś nie wyglądał na tak niedbałego, że pokażesz się do pracy w dobrze noszonym T-shircie i dżinsach ze łzami w nich.

Oto rzeczy, które należy wziąć pod uwagę podczas noszenia biznesowej odzieży casual:

ATMOSFERA JEST WSZYSTKIM

To, co nosisz w modnej firmie rozpoczynającej działalność, może znacznie różnić się od tego, co nosisz w ugruntowanej firmie prawniczej lub finansowej. Upewnij się, że znasz zasady, zanim zdecydujesz się na swobodny styl biznesowy. Poczuj to i nie obawiaj się pytać o styl biura, jeśli zaczynasz w nowej firmie.

To, co nosisz na rozmowę kwalifikacyjną różni się, najprawdopodobniej, od tego, co byś założył na codzienny biznes casual ustawienia. Więc pamiętaj o tym przy tworzeniu wyglądu, aby właściwie reprezentować siebie i swoje umiejętności.

W razie wątpliwości, sprawdzić swój codzienny harmonogram. Jeśli jesteś skazany na spotkanie z jednym z najlepszych szefów swojej firmy lub ważnego klienta, prawdopodobnie będziesz chciał ubrać się nieco bardziej formalnie. Na wszelki wypadek trzymaj pod ręką marynarkę lub szytą na miarę kurtkę. /Przestrzeń>

NIE BĄDŹ PRZYPADKOWY W KAŻDYM ASPEKCIE SWOJEJ PRACY.

Najlepszą praktyką jest wybór typu casual, który pozwoli Ci być najbardziej produktywnym. "Noś ubrania, które sprawiają, że czujesz się (jak chcesz się czuć). Pewność siebie i komfort to oba składniki, które mamy do dyspozycji i które pozwalają nam stać się bardziej produktywnymi. I w większości sytuacji, jeden z nich pomoże nam bardziej niż drugi."

CASUAL NIE OZNACZA "TYLKO" CASUAL

Innymi słowy, business casual jest wyglądem przeznaczonym do celów biznesowych. Zawsze chcesz stworzyć profesjonalny wizerunek i wyglądać schludnie i zadbanie, poza tym, że projektujesz ten wizerunek w bardziej swobodnym stroju. Kluczem jest, abyś nie ubierał się zbyt "luźno", chyba że Twoja firma będzie do tego zachęcać. To, co nosisz na podwórkowym grillu lub gdy przebywasz z kumplami przy ulubionym barze, nie zawsze dobrze przechodzi do niektórych ustawień biurowych.

Jednym z powodów, dla których business casual stał się tak popularny w ciągu ostatnich 20 lat, jest to, że zabierał klasyczne biznesowe elementy garderoby i mieszał je z bardziej relaksującym ubraniem. Osoby noszące luźne ubrania biznesowe zachowały integralność biznesowego wyglądu, ale usunęły z niego niektóre uciążliwości typowe dla formalnej odzieży roboczej. Nie oznacza to, że zawsze można uciec od noszenia, powiedzmy, sandałów do pracy, albo.

JAKIEGO RODZAJU SPODNIE?

To, jaki typ spodni lub spodni wybierzesz do biznesowej, swobodnej oprawy, zależy od innych elementów garderoby, jak również od oprawy. Para czarnych dżinsów może pracować w biurze, w którym dominuje strój relaksacyjny, ale być może nie tak dobry przy spotkaniach z klientami.

Khakis są częstym elementem stylu business casual i w przeciwieństwie do dżinsów, w większości przypadków nie będą wyglądać zbyt swobodnie. W chłodniejszych miesiącach można wymienić chakis na sztruksowe spodnie.

Ładna para spodni sukienkowych w ciemniejszym kolorze - granatowym, szarym lub węglowym - jest zawsze dobrym wyborem, niezależnie od tego, czy są plisowane, czy nie. Świetnie wyglądają z koszulą i blezerem lub sportowym płaszczem.

Ta sama zasada dotyczy dżinsów: czarne lub ciemne dżinsy pomagają nadać biznesowemu wyglądowi bardziej swobodny niż jaskrawe dżinsy i mogą sprawić wrażenie, że są szczuplejsze.

Ciemne dżinsy i spodnie w spodniach dobrze sprawdzają się, gdy nosisz blezer. Znowu chcesz zaprojektować profesjonalny wygląd, który nie będzie zbyt duszny, więc znalezienie równowagi między ubraniem a swobodą pomoże Ci nawet wyglądać na zewnątrz i nie dopuści do tego, aby było ono zbyt swobodne.

BLAZER VS. SUIT JACKET

Marynarka jest bardziej swobodna niż garnitur i wygląda bardziej jak kurtka niż garnitur na miarę. Może też nadać dżinsom i khakisowi "biznesowy" wygląd.

Szukaj blezerów, które są mniej duszne i bardziej relaksujące. Postaw na małe lub żadne watowanie w ramionach, a wybór nieco krótszej długości ma bardziej swobodny, współczesny wygląd. Pamiętaj również o materiale, z którego wykonana jest marynarka, ponieważ delikatniejsze, bardziej elastyczne materiały mają ładny wygląd i są bardziej elastyczne, a w niektórych przypadkach przypominają sweter lub kardigan.

Mówiąc o tym ostatnim, kardigan z chustowym kołnierzem może pomóc Ci w podniesieniu Twojej biznesowej gry casual na wyższy poziom, podobnie jak kurtka jak lekki bombowiec. Ciemne kolory są zwykle lepsze dla kurtek, a naturalne tkaniny, takie jak wełna, bawełna czy len, wyglądają lepiej niż błyszczący nylon.

WSZECHOBECNE POLO

Pola, jak khakis, uosabiają biznesowy, swobodny wygląd, ale czasami dostają zły rap, bo tak wielu ludzi je nosi. Jednakże, ładne kolorowe polo, które jest częściowo zapięte na guziki, wpada gdzieś pomiędzy koszulkę z puchowym guzikiem a swobodną koszulkę, więc może być dobrą opcją na środku drogi.

Długie rękawy mogą sprawić, że koszulka polo będzie bardziej przydatna w biurze, podobnie jak zmiana zwykłej bawełny na dzianinę, taką jak wełna merynosów.

KOSZULA PUCHOWA Z GUZIKAMI

Nie znaczy to, że koszula taka jak oksfordzka zapinana na guziki nie jest częścią biznesowego przewodnika po szafach na co dzień, bo jest. Wygląda świetnie w połączeniu z khakisami i dżinsami.

To, czy włożysz ją, czy nie, zależy od tego, jak swobodne jest Twoje miejsce pracy, ale upewnij się, że nie jest na tyle krótka, aby nie można było jej włożyć, gdy wymagany jest bardziej elegancki wygląd lub gdy usiądziesz, nie uderza poniżej pasa, albo tak długa, że wygląda niechlujnie, gdy nie jest zapięta.

Zawsze upewnij się, że Twój podkoszulek nie pokazuje się z żadnym stylem koszuli, który nosisz - sprawdź, czy Twój materiał jest wystarczająco gruby, aby nie był zbyt przezroczysty.

TIES

Dobry krawat może również pomóc w biznesowym, swobodnym wyglądzie, szczególnie w przypadku krawatów z dzianiny lub krawatów grenadynowych. Krawat z kokardkami to śmiałe stwierdzenie, ale jeśli masz wątpliwości, trzymaj się bardziej tradycyjnego krawatu, jeśli starasz się pozostać po swobodnej stronie.

ACCESSORIZING

Świetnym sposobem na podkreślenie swojego stylu i biz casual look jest noszenie akcesoriów takich jak zegarek do sukienki lub kieszonka kwadratowa w kieszeni marynarki. Spinki do mankietów i krawatów również pomogą Ci wyróżnić się na tle innych w miejscu pracy.

"SMART" CASUAL

Inną formą biznesowej odzieży casual jest "inteligentny" casual, który może mieć nieco bardziej stylowy skręt niż tradycyjny business casual. Obejmuje on modniejsze elementy ubioru odpowiednie do biur z bardziej luźnym dress code'em, a nawet na rozmowę kwalifikacyjną w bardziej nieformalnym otoczeniu.

Dla mężczyzn "smart casual" może obejmować wysokiej jakości buty, czyste trampki, sportowe kurtki, ciemne kurtki dżinsowe, dżinsowe zapięcia na guziki, paski i inne.

4. WŁAŚCIWY SPOSÓB UBIERANIA SIĘ PROFESJONALISTY W BIZNESIE

Biznesmen jest tym, co zawsze oznaczało ubieranie się dla biznesu. Wiesz, tradycyjny strój noszony w konserwatywnych warunkach lub w firmach o rygorystycznych zasadach ubierania się. Te firmy na pewno nadal istnieją, a znajdziesz ich wiele w takich branżach jak bankowość, prawo, rząd i księgowość.

Fundamentem profesjonalnej odzieży biznesowej dla mężczyzn jest to: nosić garnitur i krawat - nie tylko kilka dni, ale codziennie. A garnitury są dobrym miejscem do rozpoczęcia naszego przeglądu:

PROFESJONALNE GARNITURY BIZNESOWE

Garnitur do formalnej i tradycyjnej oprawy biurowej powinien być dwuczęściowy i granatowy lub węglowy szary, według większości guru stylu. W miesiącach letnich można nosić jaśniejsze odcienie niebieskiego i szarego, ale należy unikać noszenia zbyt jasnych kolorów, zwłaszcza jesienią i zimą.

PROFESJONALNE KOSZULE BIZNESOWE

Ponownie, subtelne kolory koszuli są dobre fail safe-nazwisko, solidne biele, szarości i jasne do średnich błękity - są najbardziej odpowiednie dla konserwatywnych ustawień pracy. Nie zawsze należy unikać pasków, ale subtelne niebieskie paski najlepiej sprawdzają się w przypadku koszulek białych, podczas gdy białe paski są odpowiednie w przypadku koszulek niebieskich, należy unikać odważnych kontrastowych pasków.

Zalecane są mankiety w tradycyjnym lub francuskim stylu, choć niektórzy eksperci twierdzą, że mężczyzna nie powinien nosić francuskich mankietów, dopóki nie utrwali się w swoim miejscu pracy. Mówimy, poczuj to.

BIZNESOWE WIĘZI ZAWODOWE

Nie zapomnij, to garnitur i krawat, nie powinieneś nosić jednego bez drugiego. Krawat powinien mieć proste, jednolite kolory, tj. niebieski, czerwony, żółty, ale paski i inne konserwatywne wzory są w porządku, jeśli nie są nadmierne.

Należy zachować stonowaną paletę kolorów krawatu: unikać jaskrawych i neonowych żółci, czerwieni, elektrycznych błękitów, itp.

PROFESJONALNE OBUWIE BIZNESOWE

Dobrą wiadomością jest to, że dostępna jest szeroka gama męskich butów sukienkowych, od Oxfordów po brogaty, i tak dalej, więc będziesz miał większą elastyczność w wyborze odpowiedniego stylu niż w przypadku krawatów czy koszul. Twój główny wybór kolorów to czarny, brązowy lub burgundowy.

Utrzymanie profesjonalnego wyglądu oznacza również odpowiednią dbałość o Twoje buty. Utrzymuj je w dobrym stanie, zadbaj o ich połysk, kondycję i formę, w przeciwnym razie będziesz wyglądać niechlujnie.

PROFESJONALNE AKCESORIA BIZNESOWE

Istnieje wiele akcesoriów, z których można wybierać i które pomogą rozkręcić Twój biznesowy, profesjonalny styl, w tym skórzane paski z metalowymi klamrami.

Skarpetki powinny pasować do Twoich spodni i być podciągnięte na tyle wysoko, aby nie było widać wiązania podczas siedzenia. Nigdy nie zakładaj skarpetek w biznesowym, profesjonalnym otoczeniu.

Powinieneś również unikać noszenia szelki. Nie ma nic złego w noszeniu szelki, ale noszenie paska to zwykle sposób na życie w większości tradycyjnych środowisk biznesowych.

5. SWOBODNY WYGLĄD I SPOSÓB, W JAKI TO SIĘ ROBI

Więc, jak się ubiera mężczyzna, gdy nie jest w pracy? Dostępnych jest tysiące opcji odzieży casual, w tym zszywki koszulki i dżinsy, i nie ma powodu, dla którego nie możesz cieszyć się swoimi swobodnymi godzinami pracy, wyglądając świetnie i czując się komfortowo.

Styl casual jest w gruncie rzeczy relaksujący i swobodny, często łączy komfort z indywidualnością. Ten ostatni polega na mieszaniu i dopasowywaniu ubrań w celu stworzenia niepowtarzalnego wyglądu.

Jest mniej ograniczeń dla odzieży casual, niż dla stylu biznesowego i biznesowego casual i niebo jest limitem. Jeśli jednak chcesz, aby Twoje ubrania były swobodne, powinieneś porzucić swoje ubrania na kanapie - przynajmniej w miejscach publicznych.

Wyzwaniem związanym z kołysaniem się w stylu casual jest znalezienie równowagi między przebraniem a przebraniem. W razie wątpliwości i w zależności od okazji, powinnaś pochylić się w kierunku tego ostatniego, choć zależy to całkowicie od Ciebie.

Inna sprawa, o której należy pamiętać, to fakt, że styl casual jest często silnie uzależniony od trendów. Nadążanie za tymi trendami może być wyzwaniem, ale można polegać na kilku ponadczasowych ubraniach, które przetrwają w przyszłości, w tym na poniższych:

JEANS

Dżinsy dżinsowe i swobodny wygląd idą w parze - istnieją od ponad pół wieku. Para świetnie dopasowanych dżinsów może sprawić, że strój będzie wyglądał sukienkowato lub stonowany. Ciemniejsze kolory, takie jak czarny i proste nogawki, prezentują bardziej wypolerowany wygląd. Jaśniejsze kolory dżinsów emanują bardziej swobodnym wyglądem.

KOSZULKI POLO

Wspomnieliśmy już o koszulkach polo w dziale o biznesie casual, ale ładne polo ma wiele do zaoferowania dla męskiej szafy casual. Koszulka polo w połączeniu z dżinsami to łatwy, wypróbowany i prawdziwy kawałek stylu casual. Upewnij się, że polo pasuje do Twojego typu ciała i jeśli nie masz nic przeciwko wydaniu dodatkowych pieniędzy, sprawdź polo premium wykonane z wysokiej jakości, trwałych materiałów.

T-SHIRTY CASUAL

T-shirty, podobnie jak dżinsy, są podstawą luźnego wyglądu i są bardzo wszechstronne. Klasyczne, bawełniane T-shirty w gładkich kolorach są proste, ale niezwykle skuteczne w uzyskaniu czystego, relaksującego wyglądu. Tak jak w przypadku koszulki polo, Twoja koszulka powinna pasować do Twojego typu ciała; możesz nosić taką, która dobrze przylega do skóry, ale nie chcesz, aby była zbyt obcisła, bez względu na to, jak wycięte jest Twoje ciało.

PRZYPADKOWE KOSZULKI

Koszula z długimi lub krótkimi rękawami może dodać dodatkowej warstwy i stylu do Twojej szafy casual. Biała, zapinana na guziki koszula to klasyk i świetne miejsce na początek. Upewnij się, że kołnierzyk wygląda dobrze, czy zapinasz go na guziki, czy odpinasz.

KHAKIS

Noszenie khakis zamiast dżinsów to świetny sposób na zmianę wyglądu swojego zwykłego stroju i nadanie mu "mądrzejszego" wyglądu. Klasyczne kolory, takie jak khaki, czerń, szarość i marynarka są łatwe do dopasowania do różnych ubrań.

JACKETY

Dzięki lekkiej kurtce, takiej jak kurtka przeciwbombowa, możesz sprawić, że Twój swobodny wygląd będzie wyglądał swobodnie. Niezależnie od tego, jaki styl wybierzesz, zawsze miło jest mieć kurtkę, która nie wyjdzie z mody w najbliższym czasie - jeśli kiedykolwiek.

Bluza z kapturem jest dobra na swobodny styl uliczny i może dodać trochę postawy, nie wspominając o cieple, do Twojego wyglądu. Połącz swoją bluzę z kapturem z eleganckimi spodniami, aby Twój styl nie wyglądał zbyt niechlujnie.

FOOTWEAR

Spędzimy trochę więcej czasu na obuwiu, ale wiedzmy tylko, że nie chcesz zakłócać kołyszącego się stylu casual z parą zużytych, nieatrakcyjnych butów lub butów. Jest wiele do wyboru w obuwiu casualowym, w tym trampki. Jeśli nie zauważyłeś, rynek luksusowych sneakersów jest większy niż kiedykolwiek.

CODZIENNE, SZYBKIE PORADY

Istnieje wiele innych elementów, które składają się na swobodny styl, w tym akcesoria, takie jak zegarki i paski, kapelusze, a także szorty. Oto kilka wskazówek, jak stworzyć ładny, swobodny styl:

  • Zakup kilku ponadczasowych przedmiotów, tzn. takich, które nie wychodzą z mody przy każdej zmianie trendu, to inwestycja, której nigdy nie pożałujesz.
  • Zawsze zastanawiaj się nad okazją, zanim wybierzesz swój strój casualowy. Zwróć uwagę na kontekst społeczny i otoczenie, co ułatwi Ci wybór odpowiedniego stroju casualowego.
  • Neutralne kolory, takie jak czarny, granatowy, biały i szary, stanowią dobrą bazę, od której można zacząć.
  • Upewnij się, że wszystkie ubrania są odpowiednio dopasowane; jest to fakt życia (i dobrego wyglądu), którego nigdy nie należy lekceważyć. Bagietkie lub zbyt ciasne ubrania nie są pochlebne, po prostu nie będą go kroić.

6. BUTY ROBIŠ JE LUB ŁAMIŠ

To dość proste: buty mogą zrobić lub złamać strój. Możesz poświęcić wiele czasu na upewnienie się, że Twoje ubrania i inne elementy garderoby wyglądają świetnie, a następnie zepsuć je niewłaściwą parą butów.

Style butów przychodzą i odchodzą - moda sneakerska płonie w dzisiejszych czasach - ale istnieje kilka istotnych stylów, które będą Ci dobrze służyły, niezależnie od okazji czy epoki.

OXFORD

Zawsze dobrym pomysłem jest posiadanie wysokiej jakości pary czarnych Oxfordów, które można nosić na oficjalne okazje. Ale Oxfordy lżejszego koloru, takie jak opalenizna, dobrze sprawdzają się na wielu przypadkowych imprezach. Można je nawet łączyć z dżinsami.

BROGUE

Dobra para broszek pasuje na wiele okazji i dodaje elegancji Twojemu stylowi. Ciemno-brązowe broszki najlepiej sprawdzają się na bardziej formalnych okazjach, a lżejsze wyglądają świetnie w swobodnym otoczeniu. Natomiast czarne broszki najlepiej wyglądają z garniturem.

Dobrą zasadą, którą należy wziąć pod uwagę przy zakupie kostiumu jest to, że im więcej kostiumu, tym mniej formalny jest.

NISKONAKŁADOWE TRAMPKI

Białe niskie blaty świetnie wyglądają z czarnymi dżinsami i innymi spodniami, jak również. Przedstawiają one swobodny, ale schludny wygląd (pod warunkiem, że utrzymasz je w czystości), który nie sprawia wrażenia przebrania.

LEATHER BOOTS

Skórzane buty mogą wzbogacić Twój styl i zaprezentować pewien wygląd, im bardziej są noszone. Znajdź dobry wygląd noszonych butów, ale upewnij się, że nie są one noszone - nie chcesz, aby Twoje buty były pokryte brudem lub rozpadały się, ale dobrze noszona para ma swój własny charakter.

BUTY CHUKKA

Chukkas ma minimalnie zaokrąglony palec u nogi i kostkę z dwoma lub trzema oczkami. Ogólnie rzecz biorąc, im mniej ozdobników, takich jak dodatkowe wykończenia, tym lepiej dla butów do czukkas. Para opalonych lub kremowych zamszowych kurtek wygląda dobrze z różnymi stylami garderoby i świetnie wygląda z dżinsami, khakis i koszulami polo.

Buty z czukki są bez wątpienia swobodne, ale zapewniają jeden krok do przodu od trampków. Można je nawet połączyć z kurtką sportową.

LOAFERS

Bochenki są dostępne w wielu stylach, w tym w tradycyjnym bochenku za grosze, i mogą dodawać uroku eleganckim stylom casual, zwłaszcza w cieplejszych miesiącach. Możesz też dostać bochenek w różnych kolorach, w tym w bardziej tradycyjnym brązie.

7. SKROMNY, ALE UŻYTECZNY PASEK

Pasek nie zawsze jest wymogiem w biznesowym stylu casual, na przykład podczas noszenia dżinsów, ale to kolejny element, który nada Twojemu stylowi wysoki bieg. Poza tym, spełnia on bardzo ważną funkcję zabezpieczającą przed wypadnięciem spodni.

Nie wszystkie paski są jednakowe, a rodzaj paska, który nosisz zależy od ustawienia oraz od tego, czy jest on formalny czy swobodny. Przy zakupie paska, Twoja decyzja obejmuje kilka czynników, takich jak materiał, kolor, rozmiar, klamra i wiele innych.

MATERIAŁ, Z KTÓREGO WYKONANY JEST PASEK

Najczęściej używanymi materiałami do budowy pasów są skóra, zamsz, płótno i inne rodzaje tkanin. Skóra jest materiałem do formalnej oprawy, ale wszystkie cztery z wymienionych tu materiałów działają w swobodnej aranżacji, w tym także biznesowej.

MIESZKANINA

Większość pasów jest sprzedawana w rozmiarach, które pasują do wymiarów talii. Szerokość paska może być różna, ale w razie wątpliwości należy trzymać się tych, które są od cala do półtora cala szerokie, ponieważ są idealnym środkiem pomiędzy zbyt cienkim a zbyt grubym.

Pamiętaj, ile dodatkowego pasa, czyli "ogona", pozostanie po zapięciu. Zbyt długi ogon wygląda niechlujnie, zwłaszcza w przypadku spodni sukienkowych, i nie chcesz go przesadzać również w swobodnych stylizacjach.

THE BUCKLE

Sprzączka do paska pomaga określić, jak bardzo jest ubrany lub swobodny. Stylowe klamry obejmują klamry na język - najczęściej spotykane w klasycznych skórzanych paskach - klamry z płaską metalową lub plastikową płytą z haczykiem, który mocuje się z przodu paska, oraz klamry z przesuwną zapadką. Paski do sukienek zazwyczaj mają złote, mosiężne lub srebrne wykończenie, a akcesoria, takie jak spinki do mankietów i inna biżuteria, powinny mieścić się w tej samej gamie kolorystycznej.

Ważną zasadą, o której należy pamiętać jest to, że im większa klamra, tym jest ona mniej formalna.

DRESSY VS. PRZYPADKOWE BELTY

Pas sukienki na ogół nie jest tak szeroki jak zwykły pas, a jego szerokość powinna wynosić od 1¼" do 1⅜". Jak już wspomniano, skóra jest materiałem, z którego wykonane są paski, a jej wykończenie powinno być nieco bardziej błyszczące niż w przypadku pasków casual. Powinien on również składać się ze skóry pełnoziarnistej; należy uważać na paski, które mówią "prawdziwa" skóra, ponieważ może ona w ogóle nie być prawdziwa.

Cokolwiek robisz, nie noś pasów z nadmierną dekoracją lub wzornictwem na oficjalne okazje. W zamian za to zachowaj prostotę.

Swobodny pasek powinien mieć szerokość od 1¼" do 1¾". Najczęstszą szerokością dla pasków noszonych z dżinsami jest 1½". Skóra jest popularnym materiałem używanym do budowy casualowych pasków, ale również zamszu i bawełny. Masz więcej opcji klamer do pasków casual, a klamra może być szersza i bardziej dekoracyjna niż w paskach przeznaczonych do noszenia formalnego.

Krótko mówiąc, pasek pomaga rozpiąć Twoją garderobę i może dodać ładny kontrast do kolorystyki Twojej koszuli, butów i spodni. Naturalny kształt ciała mężczyzny może zwrócić uwagę na jego talię, a pasek pomaga dodać odrobinę niuansów do dość widocznego punktu ciała.

8. JAKOŚĆ BIJE ILOŚĆ

Szafa wypełniona ubraniami niekoniecznie czyni człowieka bardziej stylowym. Jeśli te dodatkowe ubrania nie pasują lub nie odzwierciedlają Twojej osobowości i poczucia stylu, to nie wydałeś mądrze swoich pieniędzy.

Kupuj ubrania wyższej jakości, ponieważ najprawdopodobniej nie każdy i tak nosi taki rodzaj lub markę odzieży, a to sprawi, że będziesz się naprawdę dobrze wyróżniać. Skup się na znalezieniu ubrań, które nie ograniczają twoich możliwości.

Spójrzmy prawdzie w oczy, większość z nas nosi parę lub dwie pary dżinsów więcej niż większość innych posiadanych przez nas par. To samo z koszulami. Więc upewnij się, że części, w które początkowo inwestujesz są doskonałe i coś, co wiesz, że będziesz nosić dużo - wtedy kupisz więcej takich części jak one. Dzięki temu Twój styl będzie łatwiejszy do opanowania i łatwiej będzie Ci stworzyć bazę stylu, z której będziesz mogła budować.

9. TRZYMAJ SIĘ CZĘŚCI Z OŚWIADCZENIAMI

Stwierdzeniem może być prawie wszystko: pewna fryzura, ubranie, styl zarostu, marynarka, spodnie o nietypowym lub odważnym kolorze, np. czerwony. Weź pod uwagę jeden lub dwa elementy, które zawsze się wyróżniają. Znajdź te stwierdzenia i wkomponuj je w swój styl.

10. BRODA: WŁAŚCIWY STYL, WŁAŚCIWA PIELĘGNACJA

Znasz nas - chodzi nam o to, by nosić kopiącą tyłek brodę w stylu, który odzwierciedla twoją własną osobowość, poczucie smaku i sprawia, że wyglądasz i czujesz się świetnie.

Podążymy również za wspólnym motywem w tym wpisie, a mianowicie, że kształt często decyduje o stylu. Konkretnie, kształt Twojego ciała ma wpływ na to, jakie ubranie powinieneś nosić, a kształt Twojej twarzy pomaga określić zarost i fryzury, które najlepiej pasują do Ciebie.

Posiadanie odpowiednich narzędzi, zrozumienie właściwych technik przycinania oraz praktyka konsekwentnej pielęgnacji są kluczem do wyhodowania zarostu, który pasuje do Ciebie pod każdym względem. Podstawowy kształt Twojej twarzy jest równie ważny, jeśli nie bardziej.

NAJLEPSZE STYLE ZAROSTU DLA TWOJEGO KSZTAŁTU TWARZY

Owalny kształt twarzy

Owalne kształty twarzy są okrągłe na górze i na dole, ale są dłuższe na dole niż okrągła twarz. Nie ma zbyt wielu definicji na linii szczęki.

Jeśli masz owalną twarz, możesz spokojnie odpocząć, ponieważ jest to najczęściej spotykany kształt i dobrze wygląda z różnymi stylami zarostu, szczególnie jeśli zachowasz stałą długość. Niezależnie od tego, czy jest to cień na 5-ej godzinie, zarost designerski, czy też broda w całości, będzie dobrze wyglądać na Twojej owalnej twarzy.

Kwadratowa twarz

Mocna, kwadratowa szczęka to zazdrość wielu mężczyzn (i atrakcyjna dla wielu kobiet), więc wy, panowie wyglądający jak Popeye, nie powinniście się zbytnio denerwować. Minusem jest to, że kwadratowa twarz ma więcej ograniczeń dotyczących stylu zarostu niż niektóre inne kształty twarzy.

Nie chcesz, aby Twoja broda przesadziła z kwadratową szczęką, więc wybierz styl zarostu, który utrzyma zaokrąglony lub trójkątny obszar podbródka. Możesz wydłużyć podbródek za pomocą koziej bródki, która nie odbierze Ci naturalnego wyglądu dłuta, ale również skupi wzrok na innych częściach twarzy.

Okrągła twarz

Mężczyźni o okrągłych twarzach mają bardziej miękką linię szczęki i bardziej okrągłą linię włosów. Jeżeli Twoja twarz jest zaokrąglona od czoła do uszu i nie ma spiczastej linii szczęki, to masz okrągłą twarz.

Wspólną strategią dla mężczyzn o okrągłej twarzy jest wybór fryzur zarostu, które są krótsze po bokach i dłuższe w kierunku podbródka. Oznacza to utrzymanie boków i policzków w czystości, jednocześnie pozwalając, by podbródek i szyja trochę urosły. Zarosty, goate, holenderskie i Garibaldi wyglądają świetnie u mężczyzn o zaokrąglonych twarzach.

Prostokątna twarz

Prostokątna twarz jest dłuższa niż inne kształty i skierowana w stronę podbródka. Mężczyźni z prostokątnymi twarzami powinni unikać stylów zarostu, które sprawiają, że podbródek wydaje się bardziej trójkątny lub spiczasty, natomiast preferowane są style, które sprawiają, że policzki wydają się pełniejsze, ponieważ sprawiają wrażenie nieco szerszej szczęki. Ta ostatnia pozwala na odwrócenie uwagi od długości twarzy.

Jak w przypadku każdego kształtu twarzy, nie należy wybierać stylu, który przesadza z kształtem, jaki mamy. Dobrze sprawdziłaby się pełna broda z masą po bokach i obcięta w okolicach podbródka.

Trójkątna twarz

Trójkątna twarz to taka, w której linia szczęki jest szersza od kości policzkowych, podczas gdy kości policzkowe są szersze od czoła. Twoim celem, aby znaleźć odpowiedni styl zarostu dla trójkątnej twarzy, jest odwrócenie uwagi od widocznego podbródka.

Zarost jest dobrym pomysłem, podobnie jak każda fryzura, która zapobiega zbyt gęstym i pełnym włosom na policzkach, aby uniknąć niepożądanego wrażenia szerszej kości szczęki. Nie obawiaj się rozkołysać niektórych ładnych boków, szczególnie tych, które wystają z większej odległości w dół twarzy.

Twarz serca

Jedną z największych frustracji, z wyglądu, z twarzą w sercu jest to, że może stworzyć wygląd słabego podbródka. Dobra wiadomość jest taka, że można ją zrównoważyć brodą, która jest dłuższa na podbródku i wąsach, ponieważ dodaje objętości i głębi linii szczęki.

Projektant zarostu to skuteczny styl zarostu dla mężczyzn z twarzą w kształcie serca, ponieważ nie obciąża on istniejącej struktury kości ani nie sprawia, że twarz wygląda na zbyt małą. Wskazane jest również pozostawienie większej długości brody na podbródku i wąsach, ponieważ nadaje ona głębię i objętość linii szczęki.

Diamentowa twarz

Diamentowy kształt twarzy jest szerszy na kościach policzkowych i charakteryzuje się wąską linią czoła i szczęki, które w większości przypadków są symetryczne pod względem szerokości. Ten kształt twarzy może być Twoim głównym celem, aby utrzymać włosy z dala od podbródka, ponieważ wyrównuje on kości policzkowe i kwadraty od Twojej widocznej brody.

Możesz pozwolić, by broda rozrosła się szerzej na policzkach i krawędzi kości szczękowej, ponieważ kwadratuje ona dolną połowę twarzy.

ZNACZENIE PIELĘGNACJI ZAROSTU

Ważne jest, aby upewnić się, że styl zarostu pasuje do kształtu Twojej twarzy, ponieważ jest to ważny element utrzymania ogólnego wyglądu. Kluczem jest dbałość o zarost, aby zawsze wyglądał jak najlepiej.

Utrzymanie i pielęgnacja zarostu, jeśli zostanie prawidłowo wykonana, przeniesie Twoją brodę na inny poziom, będąc jednocześnie przykładem tego, jak chcesz się zaprezentować światu. Niedbała pielęgnacja zarostu będzie wystawać, w zły sposób, i marzyć o nienagannym wyglądzie.

Jeśli nic innego, należy ćwiczyć podstawy właściwej pielęgnacji brody, która obejmuje następujące elementy:

Olejek do brody

Olej z brody powinien być podstawą w arsenale pielęgnacji brody. Jest to rodzaj olejku, który nakładasz na brodę, aby pomóc w zrównoważeniu jej nawilżenia bez użycia szkodliwych substancji chemicznych. Regularne mycie zapobiega gromadzeniu się brudu i brudu na brodzie, ale może również usunąć niektóre z naturalnych olejków wytwarzanych przez skórę pod włosami.

Naturalny olej do brody, wyprodukowany z wysokiej jakości olejów nośnych, takich jak nasza kolekcja olejów do brody, nadaje brodzie zdrowy wygląd i wspaniały zapach. Cokolwiek robisz, unikaj olejów zarostowych, które zawierają takie składniki jak silikony, siarczany lub parabeny, które mogą uszkodzić włosy zarostu, podrażniać skórę i zapobiegać dostawaniu się do mieszków włosowych potrzebnych im składników odżywczych.

Najlepiej aplikować olejek do brody raz dziennie, zwykle po prysznicu, a ilość kropli zależy od grubości i długości brody.

Balsam użytkowy i inne balsamy do brody służą jako odżywka zarostu, która pomaga nadać brodzie zdrowy, miękki wygląd, jednocześnie ułatwiając jej układanie. Podobnie jak olejek do brody, balsam pomaga utrzymać nawilżenie zarostu. Balsam można stosować zamiast olejku do zarostu, jeżeli masz grube lub szorstkie włosy, lub w dni, w których potrzebne jest większe nawilżenie, wszystko zależy od zarostu, ale oba rodzaje balsamów odpowiednio go pielęgnują i pomagają odżywić zarost i skórę pod spodem.

Mycie zarostu

Nie używaj tego samego szamponu, którego używasz na głowie do czyszczenia brody. Po pierwsze, włosy zarostu mają grubszą strukturę niż włosy skóry głowy, po drugie, wiele szamponów zawiera detergenty, które czyszczą włosy, ale mogą również pozostawić je suche i kruche, co jest bardzo ostre dla skóry pod brodą.

Specjalnie opracowany szampon do mycia brody z naturalnymi składnikami będzie działał z chemii Twojego ciała tak, że będzie wystarczająco delikatny do regularnego stosowania, ale jednocześnie wystarczająco mocny, aby utrzymać Twoją brodę w czystości i świeżości.

Zmiękczacz do brody to kolejny doskonały produkt, który poprawi zdrowie i wygląd Twojego zarostu. Zmiękczacz jest bliskim kuzynem odżywki, której używasz do włosów i nawilża Twoje włosy i skórę pod brodą. Nasz produkt zmiękczający nie zawiera silikonu, parabenów i siarczanów i jest łagodniejszy na brodzie niż produkty przeznaczone do włosów na głowie.

Balsam do stylizacji

Nie zawsze łatwo jest dostać brodę, żeby idealnie leżała na miejscu. Niektórzy mężczyźni przychodzą tu naturalnie, ale wielu innych ma do czynienia z zarostem, który odwraca się w miejscach lub ma falę, która wydaje się nie na miejscu. Dla tych mężczyzn balsam do stylizacji jest nieocenionym narzędziem, dzięki któremu ich broda zawsze wygląda najlepiej.

Nasz balsam zapewnia elastyczne, średnie trzymanie, które będzie trwało przez cały dzień, a Ty nie musisz używać jego tony, aby osiągnąć najlepsze rezultaty.

Narzędzia

Narzędzia do brody obejmują grzebienie, szczotki i nożyczki do brody i wąsów. Jeśli chcesz, aby Twoja broda wyglądała i czuła się niesamowicie, powinieneś zainwestować w najwyższej jakości narzędzia.

W przypadku grzebieni oznacza to, że nigdy nie należy wystawiać brody na plastikowy grzebień, który chwyta się z supermarketu lub półki w aptece, aby zaoszczędzić kilka dolców.

Grzebienie z octanu celulozy są o wiele lepszą alternatywą niż plastikowe grzebienie i mają zaokrąglone zęby, które są łagodne dla włosów zarostu. Tanie plastikowe grzebienie mogą wyrwać, a nawet zerwać Twoje włosy. Wysokiej jakości grzebień zarostu ma różnie rozmieszczone ząbki, co ułatwia przesuwanie się grzebienia po brodzie lub włosach głowy, a także pomaga równomiernie rozprowadzać olejek i balsam na całej powierzchni brody.

Szczotka z włosia dzika jest kolejnym niezbędnym narzędziem do pielęgnacji zarostu. Szczecina składa się z włosia knura, które jest o wiele bardziej skuteczne i delikatne w pielęgnacji brody niż tradycyjne plastikowe szczeciny. Skalowata struktura włosia skutecznie usuwa kurz i brud, równomiernie rozprowadzając naturalne olejki na skórze.

Codzienne szczotkowanie pomaga zmiękczyć włosy na twarzy, dodając jednocześnie objętości brodzie. Uważaj, aby nie szczotkować brody zbyt często lub rygorystycznie, ponieważ może to spowodować rozdwajanie końcówek i inne uszkodzenia, a także cofnąć część ciężkiej pracy włożonej w jej uprawę. Dotyczy to zwłaszcza zarostu krótszego; poczekaj, aż osiągnie on odpowiednią grubość, zanim będziesz go regularnie szczotkować.

Dobra para nożyczek do brody sprawi, że przycinanie i kształtowanie zarostu będzie łatwiejsze. Doskonale nadają się do przycinania zarostu zarostu z tyłu, a także do nadawania mu bardziej wyrównanego wyglądu.

11. ZNACZENIE TWOJEJ FRYZURY DLA OGÓLNEJ STYLIZACJI

Jeżeli chcesz urozmaicić swój styl gry, powinnaś wybrać fryzurę, która pasuje do Twojego wyglądu. W końcu, jeśli nie masz czasu na szukanie fryzury lub zarostu pasującego do Twojej osobowości i gustu, to po prostu zamażesz swoją dobrze wykończoną szafę ubraniową i wtopisz się w otoczenie.

Znajdź fryzurę, która działa i zarezerwuj czas każdego ranka, aby dobrze wyglądała, inwestując w siebie i wzmacniając swoją pewność siebie. Najlepszym sposobem na zrobienie tego dla większości fryzur o dużej długości jest użycie suszarki do włosów, która sprawi, że Twoja fryzura będzie wyglądać tak, jak ma objętość i nada jej ładne wykończenie.

Dobre strzyżenie to ważny element w osiągnięciu i utrzymaniu stylu, który pomoże Ci wyróżnić się na tle innych. Zdecydowanie, jaki styl fryzury najbardziej Ci odpowiada, jest ważną decyzją, którą powinieneś rozważyć z pomocą profesjonalnego fryzjera.

Zanim zdecydujesz się na fryzurę, musisz wziąć pod uwagę kształt swojej twarzy, tak jak to robisz w przypadku fryzury zarostu. Uniwersalna mentalność nie sprawdza się w przypadku fryzur ani innych elementów związanych z modą i stylem, a określenie kształtu twarzy jest pierwszym krokiem do ustalenia, jaką fryzurę należy wybrać.

NAJLEPSZE FRYZURY DLA TWOJEGO KSZTAŁTU TWARZY

Męskie twarze mogą przybierać różne kształty: owalny, kwadratowy, okrągły, podłużny, trójkątny i diamentowy, jak omówiono w powyższej sekcji dotyczącej stylów brody.

Owalny

Jedną z najczęstszych cech owalnej twarzy jest brak określenia, lub ostrość, wzdłuż brody, policzków i czoła. Czoło jest szersze niż szczęka, twarz jest dłuższa niż kości policzkowe, a kształt głowy jest zakrzywiony bez ostrych narożników.

Fryzury dla owalnej twarzy - Mężczyźni o owalnych twarzach powinni rozważyć fryzury krótkie po bokach i długie na górze. Takie fryzury pomagają wydłużyć i zrównoważyć wygląd owalnej twarzy. Odpowiednie fryzury to quiff, pompadour i szczotkowanie do tyłu, a także wiele innych krótkich i średnich włosów.

Kwadrat .

Kwadratowa twarz jest na ogół ostra i męska. Jeśli masz kwadratowy kształt twarzy, masz szeroką, kwadratową szczękę i szerokie kości policzkowe. Kwadratowy kształt, ze względu na swoje właściwości symetryczne, jest często uważany za atrakcyjny.

Fryzury do kwadratowej twarzy - Kilka sposobów na wzmocnienie cech Twojej kwadratowej twarzy to utrzymanie krótkich boków i wyblakłych włosów wysoko. Dobrym rozwiązaniem dla mężczyzn o kwadratowych kształtach twarzy, podobnie jak klasyczna część boczna, jest pomadour z teksturą. Odpowiednie fryzury mogą być jednak zróżnicowane - od fryzur typu buzz lub fryzur typu team, po dłuższe, np. quiff i ulizane do tyłu.

Okrągła .

Okrągły kształt twarzy nie jest tak "długi" jak kształt owalny i ma pewne cechy charakterystyczne dla kształtu kwadratowego, wierzcie lub nie. Ale nie ma on wymiarów kątowych i ostrych krawędzi kwadratowej twarzy, w tym dobrze zdefiniowanej linii szczęk. Zamiast tego, okrągły kształt jest dość równy pod względem szerokości i długości.

Fryzura na okrągłą twarz - Okrągłe twarze dobrze współgrają z fryzurą, która dodaje wysokości czubkowi głowy, jednocześnie definiując linię szczęki i podkreślając kości policzkowe. Włosy z kolcami i jastrzębiami są bardziej krępujące, a pompady, quiffy i fryzury ulizane do tyłu również zwiększają ich wysokość. Dobrze sprawdzą się także fryzury z przedziałkiem z boku.

Oblong

Podłużna powierzchnia czołowa jest dłuższą wersją kwadratowego kształtu powierzchni czołowej i czasami określana jest jako prostokątna. Ma on proporcjonalny, zrównoważony wygląd. Wszystkie jego cechy - linia szczęki, broda, kości policzkowe i czoło - są równe, ale ogólny kształt jest długi i wąski, a nie krótki i szeroki. Jedną z zalet podłużnego kształtu twarzy jest to, że pasuje on do wielu różnych fryzur.

Fryzury na podłużne twarze - Dla mężczyzn o podłużnych twarzach, naprawdę krótkie fryzury, takie jak fryzury ekipowe czy fryzury typu buzz, to prosta i łatwa w utrzymaniu droga. Jeżeli jednak nie chcesz rezygnować z długości włosów, możesz rozważyć wyblaknięcie, przedziałek z boku, podcięcie i ulizanie do tyłu. Jednak fryzury średniej długości z reguły nie sprawdzają się tak dobrze w przypadku mężczyzn o podłużnych twarzach, zwłaszcza tych, którzy nadają im objętość i wysokość na czubku głowy.

Trójkąt .

Przeważającą cechą kształtu trójkąta jest to, że jest on mocno obciążony do dołu twarzy. Linia szczęki jest szersza niż kości policzkowe, a ogólny kształt ma więcej cech kanciastych i ostrych.

Fryzurana trójkątną twarz - Krótka po bokach i dłuższa na górze, dobrze sprawdza się w przypadku mężczyzn o trójkącie twarzy. Oznacza to, że niskie wyblaknięcia i zwężone cięcia dobrze wyglądają, ponieważ tworzą wygląd szerszej skroni. Innym dobrym wyborem jest każda fryzura, która jest wszechstronna i dodaje czubkowi głowy dodatkowej objętości, w tym części boczne, grzebienie, krótkie pompadury i quiffy.

Diamond

Diamentowy kształt twarzy ma dłutowaną linię szczęki, jest długi i kanciasty, z spiczastym podbródkiem i wysokimi, szerokimi kośćmi policzkowymi.

Fryzurado d iamentowych fryzur - Możesz przyłożyć pedał do metalu w kształcie rombu, że tak powiem, ponieważ pełne fryzury o dużej objętości pasują do kości policzkowych, jednocześnie zmiękczając linię szczęki. Dobrze sprawdzają się także fryzury teksturowane, takie jak faux hawk, rozczesywanie, dłuższe ulizane grzbiety i blaknięcie po grzebieniu, a także nieładna grzywka.

Co sprawia, że włosy są idealnie przycięte?

Istnieje wiele czynników, które decydują o perfekcyjnym strzyżeniu. Właściwa fryzura, o której mowa w kształtach twarzy, może podkreślić Twoje najlepsze cechy, a jednocześnie zminimalizować te, które są mniej pożądane. Na przykład, jeżeli masz ciemne włosy i niebieskie oczy, ciasne cięcie może sprawić, że Twoje oczy będą jeszcze bardziej się wyróżniać.

Zanim odwiedzisz swojego ulubionego fryzjera lub stylistę, ważne jest, abyś zrozumiała swój kształt twarzy, rysy twarzy i styl życia. Współpraca z profesjonalnym fryzjerem lub fryzjerem, który posiada całą powyższą wiedzę i nie tylko, pomoże Ci uzyskać odpowiednią fryzurę dla Ciebie. Będziesz miała wiele opcji do wyboru i nie wahaj się zadawać pytań.

Inną rzeczą, o której należ

Autor

Mikołaj Roztocki

Redakcja morzebyc.pl