Pieniądze: modne akcenty

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Beauty
  3. Pieniądze: modne akcenty

Pasemka są najlepszym dodatkiem do włosów. Dlatego właśnie w branży kosmetycznej tak ważne jest wprowadzanie innowacji i wykorzystywanie znanych nam już technik do tworzenia nowych stylów. Jedną z nowych technik, która wywołuje poruszenie w świecie urody, są pasemka typu "money piece".

Pamiętaj, aby na bieżąco śledzić trendy w dziedzinie urody na rynku, aby wzmocnić swoją propozycję wartości i wyróżnić się na tle konkurencji. Przeczytaj, aby dowiedzieć się, co to są pasemka na pieniądze, jak zacząć i jakie są zalety tego stylu.

Na czym polega technika "money piece"?

Włosy typu money piece lub money piece hair to rodzaj koloryzacji, która wykorzystuje tę samą technikę co balayage do tworzenia jaśniejszych, jaśniejszych obszarów włosów. Mają one jednak na celu uzyskanie bardziej naturalnego wyglądu niż oryginalny balayage i skupiają się na pasmach, które obramowują twarz. Zazwyczaj farbowane są tylko dwa pasma, po jednym z każdej strony twarzy, po około 3 centymetry każde.

Cechy charakterystyczne podkreślają fragmenty pieniędzy

Popularność pasemek typu money piece nie jest przypadkowa, ponieważ technika ta łączy w sobie to, co kochamy w balayage, ale z nowoczesnym i świetlistym akcentem.

Ponadto, ponieważ ten rodzaj rozjaśniania koncentruje się na pasmach znajdujących się blisko twarzy, jest dobrym narzędziem do rozświetlenia twarzy klientki. Są bardzo łatwe w noszeniu, ponieważ zapewniają naturalny wygląd i można je stylizować na każdą okazję.

Kolejną ich zaletą jest to, że fryzury za pieniądze są łatwe w utrzymaniu , ponieważ wystarczy poprawić tylko pasma przy twarzy, ale może minąć trochę czasu, zanim trzeba będzie je ponownie wykonać. Można je nawet pozostawić nietknięte i po prostu wypadną wraz z upływem czasu i normalnym wzrostem włosów.

Zazwyczaj są one wykonywane w kolorach zbliżonych do koloru włosów klientki, ale mogą być również wykonane w kolorach fantazyjnych dla tych, którzy chcą nieco bardziej eksperymentować ze swoim stylem.

Ten rodzaj koloryzacji można polecić każdej klientce, która chce odmienić swój wygląd, ale nie jest zainteresowana koloryzacją wymagającą intensywnej pielęgnacji . Jest to również najlepsza opcja dla klientek, które chcą, aby ich włosy były nieco bardziej jasne. Nadaje się również dla osób z długimi lub krótkimi włosami, a także dla osób z włosami prostymi lub falowanymi.

Jak zdobyć pieniądze na pasemka w salonie?

Prawdopodobnie chcesz już zacząć stosować tę technikę w swoim salonie. Wyjaśniliśmy już, czym są pieniądze i komu należy je polecać. Teraz pokażemy Ci, jak je wykonywać, abyś mógł jak najszybciej zacząć je ćwiczyć:

  • Przygotuj włosy: Jak zawsze zalecamy, przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian we włosach należy je bardzo dobrze umyć i odżywić.

  • Zdecyduj wspólnie z klientką, z jakim kolorem będziesz pracować: aby uzyskać naturalną fryzurę, zalecamy, aby nie używaćkoloru jaśniejszego o więcej niż 3 odcienie od włosów klientki. Ma to na celu nie tylko zachowanie naturalnego wyglądu pasemek, ale także uniknięcie konieczności rozjaśniania włosów.

  • Wybierz żyły, z którymi będziesz pracować: W przypadku fryzur typu " money piece " do podkreślenia twarzy używa się dwóch pasm, które obramowują twarz. Grubość każdego splotu może być różna, ale zazwyczaj wynosi od 2 do 3 centymetrów.

  • Pokoloruj nitki: Po wybraniu koloru i grubości pasm można je farbować w normalny sposób. Następnie myjesz włosy i układasz je zgodnie z upodobaniami klientki.

Pasemka typu "money piece" są proste, uniwersalne i bardzo modne, można więc już teraz zacząć je ćwiczyć, aby móc oferować tę usługę w swoim salonie. Ważne jest, aby zawsze brać pod uwagę naturalny odcień koloru klienta i kolor, którego będzie używał, ponieważ atrakcyjność tej techniki polega w dużej mierze na jej naturalności.

Pamiętaj, że po każdym zabiegu z użyciem barwników amoniakalnych lub wybielania należy zalecić klientowi głębokie nawilżenie, aby zniwelować wszelkie uszkodzenia powstałe podczas zabiegu.

Powiązane artykuły:

  1. Fryzura na pixie: pochodzenie, styl, sposób wykonania i pielęgnacja
  2. Akrystyka: technika, potrzebne narzędzia i wskazówki
  3. Różne fryzury na imprezę dla kobiet

Autor

Mikołaj Roztocki

Redakcja morzebyc.pl