Na co uważać wybierając fotel fryzjerski?

Wyposażenie salonu fryzjerskiego powinno stać na możliwie jak najwyższym poziomie nie tylko dlatego, że ułatwi to profesjonaliście wykonanie powierzonych mu obowiązków. Nie bez znaczenia jest i to, że dla wielu klientów jest ono cenną informacją odnoszącą się do zaangażowania właściciela salonu i jego troski o to, aby ci ostatni czuli się dobrze podczas modelowania fryzury.

Trudno więc o lepszy sposób na to, aby udowodnić klientom nasze profesjonalne podejście do zgłaszanych przez nich potrzeb Już choćby dlatego tak powszechne jest profesjonalne i kompetentne podchodzenie do kwestii związanej z doborem odpowiednich mebli.

Fotel fryzjerski dla wymagających

W tym miejscu wypada podkreślić, że samo wyposażenie salonu fryzjerskiego to pojęcie nie tylko szerokie, ale również złożone. Warto zatem zastanowić się nad tym, czym powinny charakteryzować się fotele fryzjerskie, które mają szansę spodobać się nawet wymagającym klientom. Jedną z ich najważniejszych cech jest obecność pompy hydraulicznej albo gazowej. Te z pompą gazową są zazwyczaj fotelami tańszymi, nie można jednak zapominać o tym, że decydując się na oszczędność cenową, robimy to kosztem wygody własnej oraz naszego klienta.

Wygodny fotel fryzjerski

Pompa hydrauliczna

Przewaga pompy hydraulicznej wynika przede wszystkim z tego, że pozwala ona na regulację wysokości fotela także wówczas, gdy siedzi na nim klient. Jest to wyjątkowo wygodne rozwiązanie, które ma wpływ na komfort osoby, która przyszła oczekując na nową fryzurę. Choć jednak pompa ma duże znaczenie, nie jest jedynym czynnikiem, jaki należy wziąć pod uwagę podczas wyboru fotela. Nie mniej istotna jest jakość podstawy tego mebla oraz sama jego waga.

Idealna jest sytuacja, w której fotel nie waży więcej niż 10 kilogramów, a podstawa ma kształt dysku lub kwadratu i jest wykonana z chromu. Zawsze dobrze jest mieć wpływ na kolor obicia fotela. Pozwala to na idealne dopasowanie tego mebla do wnętrza salonu, który zajmujemy, a jednocześnie sprawia, że można wybrać odcień, na którym zabrudzenia nie są łatwo widoczne. Czasem warto przy tym dopłacić, aby być zwolnionym z konieczności ponawiania zakupu.

Autor

Magdalena Pilarczyk

Redakcja morzebyc.pl