Meble fryzjerskie: Jakie meble do salonu fryzjerskiego wybrać na początek?

  1. Strona główna
  2. Blog AgendaPro Salony fryzjerskie
  3. Meble fryzjerskie: Z ...

Komfort i dobry wygląd to dwie pierwsze cechy, które przychodzą nam na myśl, gdy wyobrażamy sobie salon kosmetyczny lub fryzjerski. Niewątpliwie dobry wystrój jest jednym z podstawowych aspektów sukcesu dobrego salonu fryzjerskiego, ponieważ dobry i efektowny wystrój jest synonimem ekskluzywności i dobrej obsługi.

Ale jak to osiągnąć? Sekret tkwi w wyborze najlepszych, najbardziej niezbędnych i wyszukanych mebli do salonu fryzjerskiego. W tym artykule dowiesz się, jakich mebli do salonu fryzjerskiego potrzebujesz do swojej działalności.

Jakie znaczenie dla Twojego salonu fryzjerskiego mają meble fryzjerskie?

Zanim dowiesz się, jakie są podstawowe meble fryzjerskie, które powinien posiadać każdy salon fryzjerski, musisz najpierw poznać ich znaczenie i rolę, jaką odgrywają w Twojej firmie. W zasadzie każdy dobry wystrój mówi bardzo dobrze o firmie, niezależnie od jej charakteru.

W przypadku salonu fryzjerskiego zarówno dobry wystrój, jak i obecność funkcjonalnych mebli podstawowych zapewniąnie tylko niezbędną atmosferę, jaką powinien mieć każdy salon kosmetyczny, czyli świeży i schludny wygląd, ale także dadzą poczucie poważnego i zdyscyplinowanego miejsca pracy. A nie ma lepszego połączenia wartości, jeśli chodzi o branżę kosmetyczną.

Kiedy mówimy o meblach do salonów fryzjerskich, jedną z pierwszych rzeczy, o których myślimy, jest budżet. Tak, prawdopodobnie myślisz, że zdobycie podstawowych mebli do salonu fryzjerskiego to pierwsza przeszkoda do pokonania, ale powinieneś wiedzieć, że istnieje wiele pomysłowych sposobów na udekorowanie i zdobycie podstawowych mebli do salonu fryzjerskiego, które nie wymagają dużych nakładów finansowych.

Jak wybrać najlepsze meble do salonu fryzjerskiego?

Aby odpowiedzieć na to pytanie, najpierw należy zastanowić się, jak chcesz udekorować swój salon fryzjerski. Zależy to wyłącznie od Twojej oceny, dobrego gustu i opinii klientów, ponieważ dobra dekoracja pasuje również do potrzeb Twojej klienteli.

Dobry salon fryzjerski powinien reprezentować sposób, w jaki odnosisz się do swojego zawodu, Twojego własnego stylu i estetycznego wyglądu. Jednak to meble w największym stopniu określą wygląd Twojego salonu fryzjerskiego , który będzie współgrał ze świadczonymi przez Ciebie usługami, wiekiem Twoich klientów, a nawet okolicą, w której znajduje się salon.

Zanim zaczniesz szukać mebli do swojego salonu fryzjerskiego, musisz określić styl, jaki chcesz mu nadać: czy ma to być salon fryzjerski dla dzieci lub młodzieży, wstylu vintage, minimalistycznym lub eleganckim, nowoczesnym lub industrialnym. Przede wszystkim spróbuj znaleźć dobry bank zdjęć, które są zbliżone do tego, czego potrzebujesz, i wykorzystaj je jako inspirację. Możesz dowolnie łączyć kolory i style, a nawet stosować różne style w różnych częściach salonu.

Jakich mebli potrzebuje Twój salon fryzjerski?

Gdy masz już jasną wizję stylu, możesz zacząć kompletować niezbędne meble do salonu fryzjerskiego. Stwórz listę wszystkich mebli i narzędzi, których będziesz potrzebować, upewniając się, że wszystkie wybrane elementy pasują do stylu, na który się zdecydowałeś, i że mieszczą się w Twoim budżecie.

Powinieneś wiedzieć, że wymiary miejsca pracy będą również decydować o ilości mebli w Twoim salonie fryzjerskim. Z tego powodu konieczne będzie bardzo dobre wydzielenie przestrzeni w salonie fryzjerskim i zorganizowanie według rodzin wszystkich mebli i niezbędnych narzędzi.

Oto lista mebli barber shop, które musisz mieć w swoim salonie fryzjerskim.

Fotele fryzjerskie lub krzesła do strzyżenia

Są to krzesła do cięcia. Powinny one pasować do stylu całego salonu, ponieważ są jednym z najważniejszych i najliczniejszych elementów. Powinny one zawsze pasować do tonacji kolorystycznej pomieszczenia. Zazwyczaj są one umieszczane w kontraście z innymi meblami w salonie fryzjerskim.

Podkładki pod głowicę

Chociaż czasami nie są one uważane za takie, są również podstawowymi elementami w salonie fryzjerskim, zwłaszcza ze względu na ich efektowny wygląd i duże rozmiary. Powinny one być jak najbardziej wygodne i innowacyjne, a także ergonomicznie przetestowane pod kątem wygody klientów. Można je łączyć w jeden mebel i zagłówek porcelanowy lub łączyć w oddzielne elementy. Tak czy inaczej, są one niezbędnymi meblami w Twoim salonie fryzjerskim.

Stojaki fryzjerskie

Są to podstawowe elementy wyposażenia wnętrza, zwłaszcza tych pomieszczeń, które znajdują się blisko ścian salonu fryzjerskiego, dlatego należy upewnić się, że ich kolorystyka jest zgodna z odcieniem ścian. Są to bardzo dekoracyjne i użyteczne meble, choć zwykle zajmują niewielką, ale ważną przestrzeń w salonie fryzjerskim, ponieważ stanowią oparcie i podporę do wykonywania usług. Wraz z fotelem stanowią niezbędny mebel w salonie fryzjerskim, bez nich praca byłaby niemożliwa. W zależności od projektu, toaletki do salonówfryzjerskich zapewniają ekskluzywny i elegancki wygląd, o ile są wykonane z najlepszych dostępnych materiałów.

Meble pomocnicze

Oryginalny kredens jest częścią osobistego wizerunku każdego fryzjera. Jest to bardzo wszechstronny element, który poza swoją oczywistą użytecznością kryje w sobie wiele możliwości dodania oryginalnego akcentu do Twojej przestrzeni roboczej. Jeśli w swoim salonie fryzjerskim dzielisz przestrzeń z innymi kolegami, odpowiednia kombinacja mebli pomocniczych pozwoli każdemu z nich nadać przestrzeni własny, oryginalny charakter. W tym celu musisz wziąć pod uwagę, że Twój salon fryzjerski ma określoną paletę kolorów i koncepcję tożsamości, którą będziesz musiał uszanować.

Należy pamiętać, że dobry mebel pomocniczy powinien łączyć w sobie oryginalność bryły z bardzo dobrą pojemnością przechowywania.

Meble recepcyjne

Jest to najważniejsza przestrzeń w Twoim salonie fryzjerskim, dlatego wszystkie znajdujące się w niej meble muszą być nienaganne i w 100% dekoracyjne, ponieważ pierwsze wrażenie zadecyduje o powrocie Twoich klientów w niedalekiej przyszłości. Można pomyśleć o wykorzystaniu mebli do wypoczynku, takich jak fotele lub sofy. Można również umieścić małe biblioteczki lub stoliki na czasopisma lub książki, a także ławki przypominające mały bar, jeśli chcemy na przykład oferować specjalne usługi związane z napojami. W takich przypadkach często stosowany jest styl vintage, z elementami zabytkowymi lub estetycznie postarzanymi, poddanymi specjalnej obróbce artystycznej.

Na koniec, kupując meble do salonu fryzjerskiego, nie zapominaj, że w dzisiejszych czasach technologia jest istotną częścią każdej działalności, a branża kosmetyczna nie jest tu wyjątkiem. Dobre narzędzia audiowizualne, takie jak nowoczesne i dyskretne ekrany, mogą nadać nowoczesny charakter miejscu pracy i stanowić udogodnienie w poczekalniach.

Pamiętaj, że różnica tkwi w drobnych szczegółach.

Powiązane artykuły:

  1. Wszystko, co musisz wiedzieć o Instagramie, aby przyciągnąć klientów do swojego salonu.
  2. Stwórz reklamę, która przyciągnie wielu klientów do Twojego salonu.
  3. Stwórz atrakcyjne broszury i poznaj przykłady najlepszych z nich.

Autor

Mikołaj Roztocki

Redakcja morzebyc.pl