Komfort u fryzjera

Zakup fotela do salonu fryzjerskiego to wydatek niezbędny. Jak bardzo uderzy nas po kieszeni?

Każdy fryzjer zapytany o najważniejszą część salonu, najbardziej wpływającą na jego pracę, z całą pewnością wskaże nam na fotel fryzjerski. W fotelu siedzi oczywiście klient, nie sam fryzjer, więc ma on również ogromne znaczenie dla klientów, zapewnia im komfort oraz przyciąga do salonu, jeśli odpowiednio wygląda.

Fotel fryzjerski - jak wybrać?

Kiepskiej jakości krzesła są złą wizytówką salonu fryzjerskiego i powodują negatywne reakcje klientów, którzy nie będą się w nich czuć wystarczająco komfortowo. Nie należy stawiać tutaj równości pomiędzy ceną i komfortem, co nie oznacza, że możemy liczyć na odpowiednio wysoką jakość w bardzo niskich cenach.

Początkujący, słabo doświadczony fryzjer może nie być do końca świadomy tego, czego mu potrzeba w kwestii fotela fryzjerskiego. W takiej sytuacji dobrze jest się poradzić sprzedawcy lub poszukać recenzji konkretnych foteli w serwisach internetowych zrzeszających fryzjerów.

Zakup fotela fryzjerskiego

Fotele fryzjerskie to żadna nowość na rynku, produkujące je firmy mają długą historię, a liderami rynku od lat są Amerykanie. Nawiasem mówiąc, ma na to wpływ fakt, Iz w tym kraju wyjątkowo często korzysta się z usług tak zwanych Barberów, u nas czasami określanych mianem balwierzy lub golibrodów.

Jakie cechy powinien mieć dobry fotel fryzjerski?

Najważniejszą kwestią praktyczną jest zazwyczaj siła fotela. Chodzi po prostu o to, by wytrzymały ciężar siadającego na nich klienta. Klient nie ma prawa nigdy doprowadzić do wywrócenia się fotela. Byłaby to katastrofa z dobrych kilku całkowicie oczywistych powodów. Na uwadze trzeba tu mieć, oprócz samej konstrukcji fotela, przydatność istnienia specjalnych podestów, które są w stanie dodatkowo wzmocnić fotel w przypadku pojawienia się klienta trochę większego od przeciętnej.

W kwestii fotela ważna jest też wytrzymałość. Niewielka oszczędność na niższej jakości fotela nie jest dobrym pomysłem, ponieważ po krótkim czasie trzeba będzie zainwestować w nowy fotel, a jest to spory wydatek.

Autor

Natalia Kurzajewska

Redakcja morzebyc.pl