Wybieramy fotel do salonu fryzjerskiego

Salon fryzjerski nie jest w stanie funkcjonować bez właściwie dopasowanego fotela fryzjerskiego. Wybór odpowiedniego produktu jest tutaj kwestią absolutnie kluczową dla powodzenia całego projektu biznesowego. Przekłada się ono bowiem na komfort klienta, ale ma też wielki wpływ na wygodę pracy samego fryzjera, jego efektywność i kwestię zmęczenia. Nie można oszczędzać na fotelach.

Kolumny hydrauliczne i gazowe

Istnieje możliwość zakupu fotela, który będzie miał regulację wysokości opartą o kolumnę hydrauliczną lub fotela z regulacją gazową. Jest to bardzo ważny wybór, ponieważ fotele z regulacją gazową są zazwyczaj wyraźnie tańsze, ale cierpi na tym wygoda klienta i fryzjera, ponieważ jego wysokości nie da się regulować w czasie, kiedy klient już siedzi. Trzeba go poprosić o wstanie w celu uregulowania wysokości.

Materiał

Materiał siedziska jest ważny ze względu na wygodę klienta. Powinien być miękki, ale to nie wszystko. Powinno się go też łatwo czyścić i dezynfekować. Dobrym rozwiązaniem jest skaj, ponieważ jest bardzo dużym ułatwieniem codziennej pracy fryzjera. W kwestii estetyki najważniejszy jest kolor materiału. Tutaj po prostu powinno się wybierać rozwiązania dopasowane do reszty wystroju salonu. Raczej nie należy szukać kontrastu.

Dopasowany fotel fryzjerski

Waga i podstawa

Waga fotela ma istotne znaczenie przede wszystkim w kwestii jego stabilności przemieszczania się. Lekkie fotele mogą być niestabilne z cięższymi pacjentami, a cięższymi fotelami trudniej sterować. Fotel powinien być na tyle lekki, by fryzjer z nim pracujący nie musiał się z nim siłować sprzątając wokół niego. Dla mobilności ważny jest sposób zbudowania podstawy fotela.

Czasami traktujemy podstawę fotela tylko w kategoriach estetycznych, ale jest to nieprawidłowe podejście. To ona odpowiada za stabilną i zbalansowaną pozycję fotela. Najlepsze pod tymi względami są fotele z podstawą w kształcie kwadratu lub dysku. Ten element możemy traktować jako wtórny, jeśli fotel jest dość lekki, ale we wszystkich fotelach cięższych powinna to być kwestia priorytetowa.

Producent

Na końcu trzeba się też upewnić, że fotel został wyprodukowany przez porządną i doświadczoną w branży firmę, co zagwarantuje nam odpowiednia jakość wykonania konstrukcji.

Autor

Natalia Kurzajewska

Redakcja morzebyc.pl