Fotele do salonów fryzjerskich

W każdym salonie fryzjerskim najważniejszym elementem wyposażenia są specjalistyczne fotele fryzjerskie wykorzystywane w pracy praktycznie non stop. To one są podstawą sukcesu lub porażki każdego salonu fryzjerskiego. Muszą zapewniać mu odpowiedni wygląd, gwarantować dobre pierwsze wrażenie i proponować klientowi odpowiednią wygodę oraz właściwą pozycję do pracy dla fryzjera.

Idealny fotel fryzjerski

Ideał z definicji jest nieosiągalny, a mimo wszystko powinniśmy do niego dążyć. Czym jest ideał w przypadku fotela fryzjerskiego?

Priorytety mogą tutaj być bardzo różne. W niektórych salonach absolutnym priorytetem będzie cenna, inni fryzjerzy postawią na prezencję, dla jeszcze innych będzie się liczyła wygoda ponad wszystko. Niezależnie od tego, zawsze naszym celem powinien być zakup fotela na lata, czyli takiego, który po kilku miesiącach nie zacznie odstraszać i sprawiać problemów. Warto zawsze połączyć ze sobą w różnych proporcjach wygodę tak dla klienta, jak i dla fryzjera, odporność na uszkodzenia, w tym na mycie, jak również cechę bardzo praktyczną, czyli łatwość utrzymywania w czystości.

Wnętrze salonu fryzjerskiego

Na rynku jest naprawdę bardzo duży wybór foteli do salonów fryzjerskich i warto jest wybierać wśród nich tak, by ustalić minimalne poziomy dla każdej z cech i wybrać ostatecznie pośród modeli, które są dla nas wystarczająco dobre pod względem każdej z tych cech. Jeśli zapomnimy o odpowiedniej wytrzymałości nawet najlepszy fotel zacznie bardzo szybko tracić swoje właściwości i po roku trzeba będzie po raz kolejny udawać się na poszukiwania i wydawać pieniądze.

Dobrym pomysłem jest odrzucanie od razu foteli materiałowych na rzecz tych obszytych skajem, ponieważ taki materiał zdecydowanie łatwiej się czyści.

Warto zainwestować więcej

Fotel do salonu fryzjerskiego jest czymś, w co naprawdę warto inwestować. Dobra inwestycja w fotel fryzjerski to jedna inwestycja na lata. Oszczędzanie na tym elemencie kończy się tym, że bardzo szybko mamy fotel bardzo kiepskiej jakości, a niedługo później musimy go wymienić. Oferty droższe są wytrzymalsze, bardziej użyteczne, a do tego prezentują się znacznie lepiej. Jeśli chcemy oszczędzić bez utraty jakości, możemy rozejrzeć się za propozycjami kompletnymi, czyli całymi kompletami wyposażenia salonu fryzjerskiego od jednej firmy. Kupując taki komplet zapłacimy na pewno trochę mniej.

Autor

Natalia Kurzajewska

Redakcja morzebyc.pl