Kwalifikacje jakie barber musi mieć

Spójrzmy prawdzie w oczy; gdyby nie fryzjerzy świata, nie wyglądalibyśmy tak dobrze jak teraz wszyscy. Można śmiało powiedzieć, że stylizacja i strzyżenie włosów to jeden z najważniejszych zawodów na świecie. Jest jednak kilka cech, które posiada każdy wysokiej jakości fryzjer, które sprawiają, że jest on najlepszy ze wszystkich i sprawiają, że jego klienci wracają. Jeżeli jesteś ambitną fryzjerką, która zastanawia się nad tymi cechami, mamy dla Ciebie odpowiedź. Przeczytaj dalej, aby dowiedzieć się o 8 cechach, które posiada każdy dobry fryzjer.

#1 Co-operative:

Jako fryzjer, musisz się upewnić, że współpracujesz z klientami, bez względu na wszystko. Wiemy, że niektórzy klienci mogą mieć niemożliwe żądania, ale dobry fryzjer rozumie propozycje swoich klientów i stara się je jak najlepiej wykorzystać, aby upewnić się, że ich klienci zawsze wychodzą zadowoleni.

#2 Zorientowany na szczegóły:

Obcinanie włosów to bardzo precyzyjna i delikatna praca, dlatego trzeba być uważnym na szczegóły, upewniając się, że każde pasmo jest równo i idealnie wycięte. Nie chcesz, aby Twoja klientka znalazła później błąd i zdecydowała, że już nigdy nie będzie chciała Twojej usługi.

#3 Pacjent:

Niektórzy klienci mogą nie być pewni, jakiego rodzaju cięcie chcą, więc podjęcie decyzji może zająć im trochę czasu. Najlepiej jest być cierpliwym i poczekać, aż się zdecydują lub zaproponować im opcje, które uznasz za najlepsze w zależności od ich preferencji.

#4 Sociable:

Bycie fryzjerem to bardzo towarzyska praca, dlatego bardziej nadaje się dla kogoś, kto nie ma nic przeciwko rozmowie lub przebywaniu z ludźmi. Klienci często rozmawiają o swoim dniu i robią wiele drobnych rozmów, aby uprzyjemnić sobie czas podczas obcinania włosów.

#5 Zaangażowany w sprawy sanitarne:

Ludzie mogą być bardzo wrażliwi i drażliwi w kwestii swoich włosów i często nie będą tolerować braku czystości. Dlatego też, po każdym nowym kliencie, musisz się upewnić, że jesteś zaangażowana w działania higieniczne i sprzątanie miejsca pracy.

#6 Kreatywny:

Kiedy klientki nie mogą się zdecydować, jakiego rodzaju fryzurę chcą, musisz przeanalizować ich wygląd i preferencje oraz zaoferować im własne, unikalne i kreatywne opcje, aby utrzymać je na palcach.

#7 Niezawodne:

Dobry fryzjer to ktoś, do kogo możesz się udać, gdy potrzebujesz szybkiej fryzury, która jest odpowiednia do Twoich czasów. Możesz upewnić się, że Twój harmonogram jest elastyczny dla Twoich klientów, rezerwując spotkania na Ring My Barber z wygodą, kiedy tylko chcesz.

#8 Wiedzący:

Wysokiej jakości fryzjer ma oczywiście wiedzę i doświadczenie w swojej dziedzinie. Musisz wiedzieć, która fryzura jest odpowiednia dla różnych kształtów twarzy i typów włosów, abyś mogła to uwzględnić, oferując jednocześnie opcje dla swoich klientów.

Autor

Natalia Kurzajewska

Redakcja morzebyc.pl